Новини

Персональна виставка робіт Івана Миколайовича Гемері

 

9 червня у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася тридцята персональна виставка робіт Івана Миколайовича Гемері з нагоди 70-річчя від дня його народження та присвячена 70-річчю Перемоги над нацизмом. На виставці представлено сімдесят три і п’ять робіт майстра народного мистецтва, на яких майстерно зображені карпатські ліси, річки, гори, видатні пам’ятки історії та архітектури – усе це дорогі серцю художника місця, які відтворив він у різних живописних та графічних техніках. А ще – змістовні та по-особливому щирі малюнки для своїх онуків, роботи яких вперше також виставлено в експозиції, Святослава (5 років), Юлії (8 років), Євгена (10 років).

Іван Миколайович Гемері – постійний учасник багатьох міських, обласних культурно-мистецьких заходів, багато років пропагує свою творчість (народне малярство, живопис, геральдика) серед учнівської та студентської молоді міста, активно працює у напрямі розвитку народного мистецтва краю.

Урочисте відкриття виставки розпочалося з вітання секретаря Чернівецької міської ради Ярослава Кушнірика, який вручив Івану Гемері подяку Чернівецького міського голови за вагомий внесок у розвиток мистецтва на Буковині. Ювіляри привітали також народний аматорський вокальний гурт «Козацька берегиня» Центрального палацу культури м. Чернівців (керівник – Тамара Коваль, концертмейстер – заслужений артист України Олександр Жуков), голова правління Чернівецького обласного товариства «Просвіта» імені Т. Шевченка, художній керівник Чернівецької обласної філармонії, заслужений діяч мистецтв України Остап Савчук, голова Чернівецького обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, директор учбово-методичного центру культури Буковини Микола Шкрібляк, поет, член Національної спілки письменників України, заслужений працівник культури України Василь Васкан, заслужений журналіст України Аркадій Казимірський, художник-дизайнер, член Національної спілки художників України Володимир Сизов. До щирих вітань та побажаньмайстрові, який багато і плідно працює, долучилися й діти, онуки, родичі та друзі.

Відрадно, що ювілейний рік для Івана Гемері став особливим: художник-аматор атестований майстром народного мистецтва НСМНМУ та став членом Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т. Шевченка.

Здоров’я і творчих успіхів – зичимо ювіляру!