Новини

«Сучасний клубний заклад: нові підходи у плануванні та організації роботи»

Згідно плану роботи учбово-методичного центру культури Буковини та календарного плану кабінету навчання та підвищення кваліфікації з 27 квітня по 12 травня 2015 року на базі центру відбулися курси по підвищенню фахового рівня директорів та методистів районних клубних закладів області. Тема навчання - «Сучасний клубний заклад: нові підходи у плануванні та організації роботи». Особлива увага в роботі зі слухачами даної категорії приділялась ролі керівника закладу культури, його професійній майстерності та компетентності, сучасним методам управління.

Ефективність та успішність роботи сільських клубних закладів – це результат дієвої методичної районної служби. Важливими питаннями, які розглядалися категорією методистів районних клубних закладів, були створення єдиної системи організаційно-методичного впливу на культурне обслуговування населення, поширення та впровадження в практику діяльності клубних закладів інноваційних, сучасних форм і методів роботи. Окрім того, на базі обласної наукової універсальної бібліотеки були проведені практичні заняття на тему: «Інформаційні технології – в практику роботи клубних закладів. Інтернет ресурси – на допомогу клубним працівникам».

Під час лекційних та практичних занять, дискусій, обговорень слухачі курсів набувають певних знань, практичних навичок, переймають найкращий досвід своїх колег. Директори та методисти районних клубних закладів побували на практичних заняттях на базах Центрального палацу культури та будинку культури творчої молоді «Автограф» м. Чернівців, де мали змогу обговорити актуальні проблеми в роботі закладів культури, ознайомитись з діяльністю аматорських колективів, відвідати репетиційні заняття та масові заходи.

         Важливо усвідомити, що для успішної роботи будь якого закладу культури замало проводити традиційні свята чи вечори. Сучасний відвідувач, глядач потребує іншого підходу до роботи, - нестандартного, креативного, змістовного та цікавого. Слухачі курсів побували на показовому масовому заході, який був організований та проведений учбово-методичним центром культури Буковини на чолі з директором центру Миколою Шкрібляком.

Мистецький перформанс, який відбувся, - відтворення творчого шляху майстра художньої вишивки, заслуженого майстра народної творчості України Михайла Покиданця. Дійство мало назву - «Народження Майстра або Думи на полотні» і було зорганізоване з нагоди 75-річчя від його дня народження, відомого у світах майстра. Перша його частина - «Народження Майстра» - відбулась у формі театралізованого дійства за участі хореографічного ансамблю «Над Прутом» Чернівецького училища мистецтв ім. С.Воробкевича (керівник - Володимир Долгий), у якому, як і в житті Михайла Покиданця, хореографія переплелася з вишивкою. Друга частина –«Думи на полотні»- літературно-музична композиція – дипломна робота студентки ІV курсу Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С.Воробкевича Майї Драгінди. Дійство втілене під керівництвом заслуженої артистки України Анни-Дарії Андрусяк, керівник курсу – Марія Никифорук, голова циклової комісії – Григорій Сорочан. У цій частині була представлена «вишивана шевченкіана» Михайла Григоровича, який створив 26 робіт на теми «Кобзаря» Великого Тараса. У виконанні Академічного камерного хору «Чернівці» Чернівецької обласної філармонії (керівник – Надія Селезньова) прозвучав «Заповіт» Т.Г.Шевченка. Остання – третя частина дійства  - «Усміхніться, вишиванки»- музичний дарунок ювілярові від соліста Чернівецької обласної філармонії, заслуженого артиста України Василя Данилюка, гостей та учасників перформансу.

Протягом курсів директори та методисти районних клубних закладів взяли участь й у відкритті Галереї пошани кращих клубних закладів області, любительських об’єднань, громадських музеїв, аматорських художніх колективів, шкіл мистецтв, майстрів народного мистецтва.