Новини

Творчий доробок юних талантів Буковини

         16 травня разом з європейською спільнотою та всім українським народом юні обдарування мистецьких навчальних закладів Буковини вшанували День Європи в рамках фестивалю «Народні мотиви – джерело національної музичної культури».

          Цьогорічний фестиваль мав своє ідейне спрямування і складався з двох частин:

У першій частині 28 дитячих духових оркестрів музичних шкіл та шкіл мистецтв об 11 годині, одночасно виконали Державний Гімн України. 200-річний ювілей від дня народження автора музики Михайла Вербицького відзначила цього року уся вкраїна. Впродовж наступної години на усіх площах Чернівців та у сквері на розі вулиць Головної і Шкільної звучали концертні твори у виконанні дитячих духових оркестрів. А під час заключного концерту свята духової музики на Театральні площі у виконанні зведеного оркестру Іспаської школи мистецтв, Великокучурівської, Сторожинецької, Чернівецької № 4 музичних шкіл прозвучала «Ода до радості» Л. ван Бетховена.

         У другій частині - в залі Чернівецької обласної філармонії - відбувся заключний концерт юних талантів мистецьких навчальних закладів Буковини - лауреатів міжнародних, всеукраїнських конкурсів та володарів гран-прі обласних виконавських конкурсів 2014-2015 навчального року.

         І цього разу концертна програма розпочалася та завершилася звучанням фрагменту фіналу 9 симфонії Л. ван Бетховена «Ода до радості». А майже чотиригодинну різнобарвну музичну феєрію створили на сцені філармонії учні-виконавці та колективи десяти мистецьких шкіл області та студенти Чернівецького обласного училища мистецтв імені С. Воробкевича. Усього прозвучало 32 твори композиторів зарубіжної та української класики, відомих авторів сучасної музики.

         Це величне свято талантів, присвячене Дню Європи та Міжнародному Дню захисту дітей, ще раз утвердило усіх присутніх у думці, що наш Буковинський край традиційно продовжує дивувати світ своїми музичними обдаруваннями.