Новини

МИСТЕЦТВО, ЯКЕ ЛІКУЄ: У ЧЕРНІВЦЯХ ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА ВОЛОДИМИРА СИДОРЕНКА

1_28Неперебутна подія сталася у Буковинському центрі культури і мистецтва – відкрилася виставка «Художні вироби зі шкіри» авторства знаного митця, члена Національної спілки художників України Володимира Сидоренка та його учнів – студентів Львівської національної академії мистецтв та Львівського фахового коледжу декоративного та ужиткового мистецтва імені І. Труша , а також воїнів-учасників проєкту «Незламні». Роботи митця знаходяться у державних і приватних колекціях, серед яких - зібрання трьох Президентів України, письменників Паоло Коельо, Януша Леона Вишневського, модельєра Кензо Такада, митця Хе Шуй Фа, філософа Юстейна Гордера, журналістки Енн Епплбом та інших.

Володимир Сидоренко створює гобелени, панно, композиції на релігійну тематику, грамоти, обкладинки для книжок, костюми для фільмів, інші атрибути. Він - педагог та мистець, який створює художні вироби зі шкіри - відкриває своїм студентам секрети ремесла, допомагає їм поєднувати у роботах традиційні техніки з сучасними тенденціями. Учні мистця опановують роботу з матеріалом, формою, текстурою, а кожен твір - це історія, розказана крізь плетення, гаряче тиснення, формування об'єму й тонке нюансування кольору. Його школа не лише передача знань, а й формування власного мистецького підходу кожного учня, здатного звучати як нині, так і в майбутньому. Що прикметно: виставка концептуально вибудувана так, що роботи учнів експонуються разом із творами вчителя, тож кожен відвідувач має нагоду бачити, що означає фраза «школа Володимира Сидоренка».

На відкриття виставки приїхав сам Володимир Сидоренко, студенти Львівської національної академії мистецтв та Львівського фахового коледжу декоративного та ужиткового мистецтва ім. І. Труша Анастасія Житкомлінова, Ольга Кунь, Лілія Зарічна, Єлизавета Столярська, воїн із проєкту «Незламні» Володимир Кайда та мистецтвознавиця, арт-критик Галина Хорунжа (м. Львів).

«Досі я ніколи не займався мистецтвом, моє життя склалося по-іншому, - ділиться враженнями від участі у проєкті «Незламні» Володимир Кайда. – Але несподівано для себе я відчув, що робота зі шкірою мене заспокоює. Дуже добре, що Академія та її викладачі дають можливість творити і відновлюватися, це правда дуже важливо».

Одна з граней цього реабілітаційного проєкту полягає в тому, що поранені воїни займаються мистецтвом для ментального відновлення і допомагають їм у цьому професійні художники, серед них - і Володимир Сидоренко.

Ця виставка і за історією створення, і за емоційним посилом покликана зцілювати ментальне здоров'я тих, хто цього потребує.

Що символічно – виставка відкрилася 18 липня, у Міжнародний день слухання, і її концептуальний посил – вміння і потреба слухати як складова ментального і суспільного здоров’я.

«Ця виставка – витончене і модерне мистецтво. А ще виставка робіт вчителя і учнів – дивовижний і зворушливий тандем. І трохи провокація нам, буковинцям. Провокація дуже добра – ще активніше творити, надихаючись джерелами традиційної культури. Адже в експонованих роботах – такий тонкий баланс традиції і новаторства. Ми надзвичайно раді вітати вас на Буковині, це вже не перша співпраця із Львівщиною, але направду дуже приємна. Хочу сказати учням Володимира Сидоренка: можливо, ви ще навіть не усвідомлюєте, які ви щасливі в Бога. Такий вчитель – це велика радість, але і відповідальність: щоби ніколи і ні в чому його не підвести», - з такими словами звернувся до гостей директор Буковинського центру культури і мистецтва, голова Чернівецького обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений діяч мистецтв України, педагог Микола Шкрібляк.

Відразу після заходу детальний відгук на подію оприлюднила наша постійна відвідувачка, представниця єврейської громади Чернівців, дослідниця краєзнавства Станіслава Жутовська, і ми хотіли би поділитися цим відгуком:

«Після страшної зливи, що почалася ще вчора ввечері й без упину лила всю ніч та весь ранок, я прокинулася, ще не до кінця прийшовши до тями. Перше, що промайнуло в думках — сьогодні я точно нікуди не йду. Надворі ллє дощ, ніби з відра, хочеться лише залишитися вдома, загорнувшись у ковдру. Вже за мить я згадала: сьогодні ж п’ятниця! І я отримувала запрошення до Буковинського центру культури і мистецтва, що на вулиці Й. Главки, 1-А. І тоді вмить усе змінилося. Я зрозуміла: годі лежати! Треба вставати, швидко зібратися й встигнути на 14:00. Бо знаю напевне — у цьому центрі не буває нецікавих заходів.

Я багато років мешкала зовсім поряд, але ніколи не могла подумати, що згодом саме тут з’явиться справжнє місце сили — простір, куди хочеться повертатися знову і знову. І все це завдяки шляхетним і талановитим людям, які творять тут культуру щодня — з любов’ю та майстерністю. Щойно переступивши поріг виставкової зали, я одразу потрапила у вир краси. Ці витончені, глибокі, унікальні художні вироби зі шкіри, які вражали з першого погляду. І я з упевненістю на 101% зрозуміла: правильно зробила, що, попри дощ і зливу, прийшла.

У Чернівці завітали поважні гості зі Львова. Серед них — пан Володимир Сидоренко, викладач Львівської національної академії мистецтв, разом зі своїми чудовими студентками. І особливою частиною заходу стала участь воїна — учасника проєкту «Незламні». На жаль, я не запам’ятала його ім’я, але точно знаю: він родом з Миколаївщини, а нині мешкає у Львові. Хоча за вікном — злива, в залі було затишно й тепло, і не лише фізично, а на душі. Таку атмосферу не створиш штучно — її приносять з собою люди світла»…

Виставка «Художні вироби зі шкіри», автори якої – Володимир Сидоренко та понад 30 студентів Львівської академії мистецтв та Львівського фахового коледжу декоративного та ужиткового мистецтва імені І. Труша , а також воїни-учасники проєкту «Незламні», експонуватиметься упродовж місяця в Буковинському центрі культури і мистецтва. Ми щиро запрошуємо прийти і відчути на дотик мистецтво, яке лікує.