Новини

ГОТУЄМОСЯ ДО ВЕЛИКОДНЯ

 

Упродовж року – звичайне яйце, а у переддень Великодня воно перетворюється на мініатюрну модель Землі та Всесвіту, на якій зображені знаки-символи життя, сонця, чотирьох сторін світу тощо. У кожній писанці зашифроване послання до тих, хто уміє його читати. Та навіть якщо Ви не знаєте писанкової мови – не біда, адже дарують писанку лише на знак пошани, на добро, з побажаннями здоров’я, краси, сили, як оберіг від лиха, для лікування різних недуг…

Дивовижна українська писанка вміщує у собі цілий світ, який так хочеться подарувати тим, кого любиш. Можливість зробити таке диво подарував у суботу, 4 квітня, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Михайло Дутка у Виставковій залі учбово-методичного центру культури Буковини.

Майстер розповів усім присутнім про символізм буковинської писанки, показав основні етапи її написання. У майстер-класі взяли участь і діти, і дорослі, яких об’єднало бажання самостійно зробити писанку до свого великоднього кошика. Цього разу організаторів чекала й несподіванка: одна із учасниць майстер-класу – чотирнадцятирічна Оля – прийшла до учбово-методичного центру з поламаною ногою. Незважаючи на те, що дівчинці складно ходити, вона не відмовилася від ідеї зробити писанку власноруч.

Кожен із учасників майстер-класу зробив власну писанку, а дехто – і дві-три. Але однакових не було, адже у кожного – свій Всесвіт, своє життя, своя любов.