Сьогодні гостем Буковинського центру культури і мистецтва був Володимир Гамаль - відомий український скульптор, лауреат літературно-мистецької премії імені Сидора Воробкевича, премії імені Юрія Федьковича, учасник численних регіональних, всеукраїнських та міжнародних мистецьких виставок. Майстер успішно працює у галузях монументальної та станкової скульптури - створює портрети, просторові композиції, використовуючи різні матеріали: камінь, дерево, бронзу, кераміку. Володимир Гамаль - художник особливої творчої манери. Йому притаманні розкутість думки та несподіване розкриття форм, що відображають цілісне сприйняття. Його бачення Всесвіту через призму національної традиції, символістики та метафоричне осмислення простору зробили ім’я Володимира Гамаля номінальним до модерну.
Директор установи, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк спілкувався з гостем про важливість збереження народних традицій у сучасному декоративному мистецтві, про історичні та соціальні передумови популяризації культурної спадщини, особливо в час війни. Гість відзначив твори живопису, ткацтва, а також художню обробку шкіри, художнє ковальство та особливу косівську школу кераміки, які складають експозицію Косівського державного інституту декоративного мистецтва "Джерела".
Частина експозиції художнього пластичного різьблення по дереву була особливо відзначена в розмові, адже серед робіт є скульптурна композиція Михайла Дениса, який надихався роботами Володимира Ілліча в художньому стилі кубізму. Увагу гостя привернули твори студентів, яких навчають Вікторія Дудка-Жаворонкова, Мирослав Радиш, Любомир Гавриш, Володимир Попенюк та інші.
Любов Шилюк, заступник директора Буковинського центру культури і мистецтва, розповіла гостю про експозиційну роботу обласної установи, яка намагається широко популяризувати кращі зразки народного мистецтва. Така виставкова співпраця є ключовою та дає свої результати у відкритті нових імен, мистецькій синергії думок та спонукає до пошуків нового.
І саме експозиція «Джерела» - кращі курсові та дипломні роботи різних років та різних митців, відображає цікаві творчі пошуки, демонструє, як на основі глибокого вивчення традицій народного мистецтва формується сучасний професійний мистецький доробок, що поєднує спадковість та інновації.
Відвідайте виставку за адресою: м. Чернівці, вул. Й. Главки, 1-а, до 4 квітня 2025 року.
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/7309-rozmova-z-maystrom.html#sigProGalleria540bd90ae4