Новини

ТАКІ ВІДОМІ І НЕЗНАНІ: РОЗМОВА-РЕФЛЕКСІЯ НАВКОЛО ВИСТАВКИ ВАЛЕРІЯ ШАЛЕНКА «ОСНОВИ»

1_12

Постаті Тараса Шевченка та Івана Франка в українській літературі, мабуть, найвідоміші. Тож важко у їхній творчості знайти щось незнане чи маловідоме. Так може здатися до знайомства із виставкою малярства Валерія Шаленка «Основи», котра по суті є живописною шевченкіаною та франкіаною. Головна концепція виставки – розповідь про Тараса Шевченка та Івана Франка крізь призму їхніх автобіографічних творів та спогадів сучасників. У який спосіб Тарас Шевченко випробував характер цікавої йому дівчини? Де можна прочитати про скрині, розмальовані Іваном Франком? Чому на похороні Тараса Шевченка кружляв над юрбою орел і що було далі? Хто зненавидів одну з власних робіт і пошматував її? Таких запитань при діалозі з картинами Валерія Шаленка можна поставити безліч, а головне – можна знайти відповіді на них.

Тож 6 березня, напередодні дня народження Тараса Шевченка, до нашої установи завітали учні Чернівецького ліцею №3 медичного профілю, і окрім детального екскурсу сюжетами, відвідувачі розмірковували про природу творчості, про роль натхнення, оточення у реалізації таланту, а також імпровізовано музикували і обговорювали твори Тараса Шевченка та Івана Франка, які запам’яталися найбільше.

Аби найлегше підібрати ключі до кожної з картин Валерія Шаленка, аудиторія працювала з альбомом «Шевченко-Франко: візії життя і творчості». Упорядниками цього мистецького видання є Тетяна Шаленко та Тарас Пастух.

 Провела захід-рефлексію кандидатка філологічних наук, завідувачка науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури Буковинського центру культури і мистецтва Іванна Стеф’юк.