Уже хороша традиція в етнографічного проєкту «Спадщина» Буковинського центру культури і мистецтва – співпраця з «Гончаренко-Центр. Чернівці». І перше заняття в цьому році – «Калейдоскоп зимових свят». Йшлося про Маланку в умовах війни (Першої та Другої світових і нинішньої), про досвід Буковини у збереженні традицій в радянські часи, йшлося про символіку води на Йордана, семантику дідуха у сільській та ялинки в міській культурах буковинців, а також про маланкарську купанку, хліб «Василь», йорданські купання у записах Павла Чубинського, традицію звіздарства тощо.
Окремо лекторка Іванна Стеф’юк зупинилася на тих різдвяно-новорічних традиціях, які є елементами нематеріальної культурної спадщини України – новорічна традиція буковинського маланкування, традиція щедрого вечора в Україні, різдвяний обряд «Мошу», звіздарство Надсяння, белелуйська Маланка.
Окрема паралель у лекції – перегуки і взаємовпливи культур національних спільнот краю, окрема євреїв та румунів, а також німців Буковини. Аудиторія мала змогу познайомитися і з тематичною літературою – працями Антонія Мойсея, Івана Сандуляка та Георгія Кожолянка, путівником «Буковинські Маланки» Ірини Пустиннікової, працею Петра Шекерика-Дониківа та випуском журналу «Локальна історія».
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/7225-kalejdoskop-zimovikh-svyat.html#sigProGalleriacf3dcb0086