Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /hsphere/local/home/resident80/bukcentre.cv.ua/images/2015/february/vls
Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery PRO plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2015/february/vls

Новини

Витинанковий дивосвіт Дмитра Власійчука

  У четвер, 5 березня, у приміщенні учбово-методичного центру культури Буковини відбулось урочисте відкриття виставки витинанок «Молитва за Україну» Дмитра Власійчука. Роботи, представлені у виставковій залі центру, викликають щире захоплення: складно собі навіть уявити, що таку красу можна створити з паперу за допомогою ножиць або канцелярського ножика! Кожна робота майстра – це унікальний твір, в якому відображена наша Україна – від Карпат і до Поділля. У кожній витинанці відчувається глибока любов автора до рідної землі.

 Буковинця, який понад 50 років живе й працює на Вінничині, віншував народний аматорський фольклорний колектив «Южинецькі молодички». Під час свого виступу директор учбово-методичного центру культури Буковини, залужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк привітав Дмитра Власійчука на рідній землі, наголосивши, що виставка насправді є унікальною, оскільки прадавнє мистецтво витинанки, на превеликий жаль, втрачається і лише за допомогою таких заходів можна повернути інтерес молоді до цього виду декоративного мистецтва.

 Заступник директора Вінницького центру народної творчості Олена Назарець розповіла про знайомство з Дмитром Івановичем Власійчуком, про життєвий шлях майстра, співпрацю двох центрів і висловила сподівання, що подібні обмінні виставки стануть доброю традицією у нашій спільній роботі.

 Приємною несподіванкою на відкритті виставки стала присутність владики Онуфрія, архієпископа Чернівецького і Кіцманського УПЦ КП, виступ якого був наснажений високим духовним словом та щирим захопленням талантом майстра.

 

Світлими спогадами про дитинство поділився з присутніми однокласник Дмитра Івановича Василь Чижевський. Від громади рідного села вітав знаного майстра Малятинський сільський голова Іван Маруняк, а від Чернівецького обласного осередку НСМНМУ – заступник голови Ганна Кривобок.

 Виставка триватиме до 25 березня, тож запрошуємо усіх до центру культури Буковини, що на вул. Й.Главки, 1а.

 Довідка: Дмитро Іванович Власійчук, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України народився 15 березня 1937 року на Буковині у с.Малятинці Кіцманського району Чернівецької області. Закінчив Вижницьке училище прикладного мистецтва з фаху різьблення по дереву. У 1963 році, як художник-дизайнер, був направлений на Хмільницьку меблеву фабрику. З того часу доля майстра тісно пов’язана з Поділлям. Після закінчення Вінницького педагогічного інституту працював вчителем образотворчого мистецтва, креслення, народознавства та етики в ЗОШ №1 м. Хмільника (1967-2001 рр.) і одночасно вів дитячу студію, де навчав учнів аплікації соломкою і папером, різьбленню по дереву, флористиці, витинанці, писанкарству та ін. За сумлінну працю Д.І. Власійчук був удостоєний почесного звання «Відмінник народної освіти».

 У ті ж роки Дмитро Іванович захопився мистецтвом витинанки. А сьогодні він - один з провідних майстрів України у цьому оригінальному виді народного мистецтва. В авторському доробку художника налічується понад 2000 унікальних виробів та більше сотні персональних виставок. Роботи майстра знаходяться у Вінницькому обласному художньому музеї, Могилів-Подільському будинку народної творчості, картинній галереї Вінницького політехнічного університету, приватних колекціях у Польщі, Румунії, Англії, США та Канаді. На батьківщині Д. І. Власійчука, у с. Малятинці Чернівецької області, створена кімната-музей. Його витинанки ілюструють книги, зокрема кіноповість Василя Остапова «Та понеси з України».

 Дмитро Іванович пробував свої сили у різних видах народного мистецтва: різьбленні по дереву, інкрустації, флористиці. Але витинанки займають в його творчому доробку особливе місце. Крім ажурних одинарних витинанок майстер любить творити роботи багатобарвні (накладні), з рослинними квітковими мотивами, у поєднанні з птахами, тваринами і фігурами людей. Усі роботи Дмитра Івановича пронизані власним світоглядом, в якому своєрідно переплелися ідеї українських філософів, християнства та козацтва, що підносять твори подільського митця до кращих зразків народного мистецтва України. Темою для його творів стають враження та спостереження чарівного світу природи, але переважна більшість сюжетів пов’язана з українськими традиціями та святами – Різдвом, , Великоднем, Маковієм, з українським язичницьким пантеоном – Сварог, мавки, русалки… Важливою темою у його творчості залишається українська історія, її трагічні сторінки, пов’язані з голодомором, війною, Чорнобилем… Особливого натхнення надає художнику українська пісня, ліричні слова якої знаходять у мережеві витинанок свої зримі образи.

 Останніх 14 років Дмитро Іванович Власійчук працює викладачем відділу образотворчого мистецтва Хмільницької школи естетичного виховання, де навчає дітей любові до народного мистецтва, виховує своїх послідовників. Передаючи свою закоханість у витинанку, він прищеплює юним майстрам тонкий художній смак, технічну вправність, самобутній творчий погляд на оточуючий світ.

 Д .І. Власійчук - постійний учасник обласних і міських виставок образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва. Його роботи щоразу викликають захоплення шанувальників народної творчості на всеукраїнських виставках, інших культурно-мистецьких заходах.

 У Світлиці Вінницького обласного центру народної творчості Дмитро Власійчук презентував дві персональні виставки - «Великодні візерунки» (2007 р.), яка присвячувалася 70-ти річному ювілею майстра та складалася лише з витинанок, а також - «Мій дивосвіт» (2010 р.), де майстер відкрив власний художній доробок не тільки у витинанках, але й у живописі, графіці та колажах.

В експозиції нинішньої виставки представлено 37 робіт обрядової тематики, які дивують нас вигадливими сюжетами та зачаровують своєю майстерністю.

{gallery}2015/february/vls{/gallery}