АНОНС
5-6 жовтня 2024 року в Чернівцях відбудеться українська частина ХХХV Міжнародного фольклорного фестивалю «Буковинські зустрічі». Організатори заходу – Чернівецька обласна військова адміністрація, управління культури Чернівецької ОВА, Чернівецька міська рада, управління культури Чернівецької міської ради, Буковинський центр культури і мистецтва.
На справжнє свято народної пісні, музики й танцю завітають добре знані колективи з Польщі «Jastrowiacy», «Jutrzenka» та Румунії – «Flori Vicovene», «Piatra Soimului», «Рlaiurile Рojoratei» Своїми яскравими виступами глядача приємно здивують художні аматорські колективи з різних куточків Чернівецької області.
Гала-концерт фестивалю розпочнеться 5 жовтня о 14.00 в Літньому театрі Центру культури та дозвілля ім. Тараса Шевченка. Наступного дня, 6 жовтня зарубіжні колективи та колективи національних спільнот презентуватимуть своє мистецтво на локаціях вулиці ім. Ольги Кобилянської біля:
- Центру румунської культури ім. Євдоксія Гурмузакі;
- Чернівецького обласного товариства польської культури ім. Адама Міцкевича;
- ГО «Товариство австрійсько-німецької культури».
Це феєричне дійство на Панській триватиме з 11.00 до 12.30.
Щиро запрошуємо відвідати один з найбільших транскордонних мандруючих фестивалів, який відбувається у Центральній Європі вже понад трьох десятиліть!
Довідково
Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі» був заснований у 1990 році в містах Ястров’є та Піла (Польща). Ідея створення такого фестивалю заполонила серця двох творчих людей – професора слов’янської філології Варшавського університету, чернівчанина за походженням Казімєжа Фелешка та етнографа з польського міста Піла Збігнєва Ковальського, який сьогодні є директором фестивалю. До проведення Міжнародного фольклорного фестивалю «Буковинські зустрічі» Чернівецька область приєдналася у 1999 році.
Основна мета заходу - збереження та презентація народних традицій Буковини в середовищах переселенців з нашого краю у Польщі, Румунії та Угорщині. Згідно цієї мети, «Буковинські зустрічі» тривають від травня до жовтня у цих країнах та в Україні.
Фестиваль покликаний гуртувати народи у збереженні, відродженні та популяризації традицій багатогранної культурної спадщини нашого краю. І все це завдяки небайдужим талановитим людям, яких об’єднує буковинське коріння.