Показати ідеї Григорія Сковороди у сучасному ракурсі – таку ціль поставили собі команда МКУ «Резиденція молоді» та ГО «Світимо», які реалізовують проєкт «Сковорода`sbrand». Здійснюється ініціатива за підтримки фонду «Кращим бути» і вона включає розробку коміксу, одноденний табір мандрівної філософії та ін. Головними учасниками цього пізнавального проєкту стали 20 молодих людей, які цікавляться українською культурою та філософією і готові відкривати для себе нові імена та ідеї. Менторкою проєкту стала кандидатка філологічних наук, кураторка етнографічного проєкту «Спадщина» Буковинського центру культури і мистецтва Іванна Стеф’юк. Художниця проєкту – Олександра Маніску, графічний дизайнер - Юліана Віщак.
Упродовж мандрівного табору його учасники аналізували «Байки харківські» Григорія Сковороди, пізнавали цю постать крізь фільтри «мандрівник-вегетаріанець-езотерик-гіпстер» (за Андрієм Любкою), трактували найвідоміші з його афоризмів та рефлексували над трактатами Григорія Сковороди «Нарцис. Слово про те: пізнай себе» та «Розмова п’яти подорожніх про справжнє щастя в житті».
Як трактувати природність і спорідненість у філософських поглядах Григорія Сковороди? Як мислитель пояснює Божу сутність? Який з творів про Харків зараз вважають пророчим і чому? Чому Слобожанщина – це край особливої свободи? На яких звичаях виховувався Григорій Сковорода? Про це розмірковували учасники табору разом із наставниками. «Це той автор, якого тепер точно треба прочитати», - така думка стала практично висновком табору. Упродовж заняття кілька учасників поділилися власними філософськими віршами у приватній розмові з наставницею. І цей вияв довіри особливо надихає.
Щиро дякуємо МКУ «Резиденція молоді» за тривалу і приємну співпрацю і до нових зустрічей!
Автор фото Олександр ЯКІБЧУК
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/6897-dlya-chernivetskoyi-molodi-provely-odnodennyy-kemp-mandrivnoyi-filosofiyi.html#sigProGalleriabf663b2744