Це промовиста і знакова назва виставки, яка 22 лютого відкрилася в залі Буковинського центру культури і мистецтва. В експозиції представлено 122 дипломні та курсові роботи студентів Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка. Усі твори – результат мистецьких візій здобувачів освіти на спеціалізаціях «Художнє ткацтво» та «Художня вишивка, моделювання та конструювання одягу». Роботи цікаві насамперед тим, що виготовлені за давніми традиційними зразками та технологіями. Тут є гобелени, доріжки, вишиті рушники, купони чоловічих і жіночих сорочок, ляльки-мотанки, сучасні костюми, традиційні горбатки, запаски, плахти, тайстри, крайки.
Завдяки активній і наполегливій творчій та педагогічній праці викладачів професійної майстерності художнього ткацтва та художньої вишивки, моделювання та конструювання одягу відвідувачі виставки побачили різнопланові й різножанрові студентські роботи, які є вдалим поєднанням кращих традицій нематеріальної культурної спадщини, зокрема, колись популярних традиційних художніх ремесел та сучасних пошуків у дизайні. Щоразу кожен такий вернісаж викликає захоплення творчими доробками майбутніх фахівців, демонструє їхній мистецький пошук, врешті - стає визначною подією у культурному житті краю. Для закладу – це чудова нагода продемонструвати творчість колективу викладачів і студентів, привернути увагу молоді, яка також може поповнити ряди художників-майстрів.
На відкриття мистецького проєкту завітали численні гості, студенти та викладачі Вищого професійного художнього училища №5 і Вищого професійного училища №3 м. Чернівців.
Відкриваючи виставку, Микола Шкрібляк, заслужений діяч мистецтв України, директор установи зазначив, що в наш непростий час через мистецтво надзвичайно важливо зберігати й розвивати художню пам'ять наших предків, відроджувати та осучаснювати традиційну культуру. І такі мистецькі простори, які створюються завдяки розмаїттю сучасних творів, дають змогу презентувати творчість уже талановитих молодих майстрів, не тільки задля популяризації традиційних ремесел і технік, а й в дизайні сучасного одягу.
Особливо цікавим було знайомство присутніх з кураторками виставки - Оксаною Петращук-Гингою, викладачкою професійної майстерності художнього ткацтва, майстринею художнього ткацтва, членкинею Національної спілки художників України, лауреаткою Міжнародної літературно-мистецької премії імені Ольги Кобилянської та обласної премії імені Георгія Гараса, Мариною Задорожною, викладачкою професійної майстерності художньої вишивки, моделювання та конструювання одягу, майстринею художньої вишивки, членкинею Національної спілки майстрів народного мистецтва України, володаркою Почесної відзнаки Верховної Ради України.
Ярослава Богдан, яка багато років завідує музеєм Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка, у своєму вітальному слові зауважила, що виставкова робота в коледжі проводиться дуже активно, а всі представлені роботи – направду витвори мистецтва, які поєднують у собі багатовікову культуру орнаментики, різні техніки виконання, глибоке відчуття кольору, гармонії, загалом - автентики. І кожна робота - курсова чи дипломна - залишається в архіві закладу для експонування.
Свої захоплюючі враження від виставки висловили колишні випускниці закладу - членкиня Національної спілки художників України, художниця Людмила Богдан та членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстриня художньої вишивки Марія Манчуленко. Мисткині підкреслювали, що ці художні ремесла вимагають неабиякої витривалості, терпеливості, сили волі та внутрішнього пориву й мотивації.
Оксана Гинга-Петращук охарактеризувала експозицію виставки, говорила про ідею виникнення такого заходу, його основну мету, зауважила зокрема, що викладачі коледжу орієнтуються на вивчення сучасного стану народних художніх ремесел, відстежують певні процеси розвитку традиційної культури в умовах сьогодення.
На завершення творчої імпрези Марина Задорожна зазначила, що можливість та сприяння у презентації цього проєкту утворили ідеальний простір для обміну досвідом, натхнення та спілкуванням молодих талантів.
Дві пісні «Настане день» (слова Людмили Черняк, музика Андрія Гураля) та «Балада про мальви» (музика і слова Володимира Івасюка) у виконанні Тетяни Петришиної та Діани Сметанюк, працівниць навчально- методичного відділу мистецьких шкіл та підвищення кваліфікації працівників культури нашої установи, глибоко й щемливо, наче обрамили цю пам’ятну мистецьку подію.
Виставку можна відвідати до 20 березня, тож ласкаво запрошуємо.
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/6790-vytoky-mozaika-henetychnoho-kodu.html#sigProGalleriaccc0e0054d