Новини

Запрошуємо!

call us for travel plan 7Методисти науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури у 2024 році продовжують популяризувати народне мистецтво Буковини.

22 лютого в залі Буковинського центру культури і мистецтва відбудеться презентація виставки «Витоки. Мозаїка генетичного коду» дипломних та курсових робіт студентів Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка спеціалізацій «Художнє ткацтво» та «Художня вишивка, моделювання та конструювання одягу. Творчі роботи цілком сучасні, вирізняються чіткою, грамотною композицією, оригінальним трактуванням декоративних мотивів.

Знаний далеко за межами навчальний заклад має свій унікальний  обшир тих набутих та збережених традицій, які побутують на Буковині і цей факт складає основу народних художніх промислів. Так, за багато років в коледжі створили самобутню мистецьку школу, в якій достойно розвиваються сучасні викладачі та студенти.

В експозиції будуть представлені експонати виготовлені за давніми традиційними зразками та технологіями: гобелени, вишиті рушники, доріжки, купони чоловічих і жіночих сорочок, ляльки-мотанки, сучасні костюми, традиційні горботки, запаски, плахти, тайстри, крайки. Кожен такий вернісаж в області викликає захоплення тими творчими доробками майбутніх спеціалістів і демонструє мистецький пошук та стає визначною подією у культурному житті краю.

 

Мета експозиції – висвітлити загальні риси, притаманні роботам студентів, виявити шляхи творчих пошуків нових рішень в декоративно-ужитковому мистецтві на різних етапах розвитку двох спеціалізацій; творчість та педагогічна діяльність студентів та викладачів циклових комісій, аналіз основних факторів, що сприяли створенню та становленню спеціалізацій «Художнє ткацтво» та «Художня вишивка, моделювання та конструювання одягу». Бажання залучити молоде покоління до збереження спеціалізацій та гідне продовження сучасними молодими митцями духовного надбання, що чітко прослідковується в матеріальній спадщині нашого регіону.

Щиро запрошуємо на презентацію виставки «Витоки. Мозаїка генетичного коду» та зустріч з кураторками виставки Оксаною Петращук-Гингою - викладачкою професійної майстерності художнього ткацтва, майстринею художнього ткацтва, членкинею Національної спілки художників України, лауреаткою літературно-мистецької премії імені Ольги Кобилянської та обласної премії імені Георгія Гараса та Мариною Задорожною –- викладачкою професійної майстерності художньої вишивки, моделювання та конструювання одягу, майстринею художньої вишивки, членкинею Національної спілки майстрів народного мистецтва України, нагородженою Почесною відзнакою Верховної Ради України Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка.