Цими днями реалізувався спільний методичний проєкт Чернівецького регіонального центру підвищення кваліфікації та Буковинського центру культури і мистецтва – семінар для державних службовців апарату, структурних підрозділів облдержадміністрації, райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад та обласної ради під назвою «Охорона і збереження об’єктів культурної спадщини». Запрошеними лекторами семінару стали Микола Шкрібляк – етнолог, заслужений діяч мистецтв України, директор Буковинського центру культури і мистецтва та Іванна Стеф’юк - кандидатка філологічних наук, докторка філософії у галузі філології, завідувачка науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури Буковинського центру культури і мистецтва.
Які є нормативні документи щодо врегулювання політики з охорони нематеріальної культурної спадщини, за яким принципом формуються місцевий та обласний переліки, а відтак національний та Репрезентативний список ЮНЕСКО – про ці та багато інших засадничих понять розповів Микола Шкрібляк упродовж лекцій на теми: «Сутнісні засади поняття «нематеріальна культурна спадщина»», «Народна кухня Буковини крізь призму збереження і популяризації традиційної культури».
Лекторка Іванна Стеф’юк розповіла про експедиційний досвід співпраці з деякими із громад Буковини, наголосила на важливості фіксування елементів нематеріальної культурної спадщини і звичаїв та традицій загалом, висвітлила поняття «жива традиція», розповіла про доречні і невдалі приклади інтерпретування традиційної культури Буковини тощо. Теми прочитаних лекцій – «Червона книга Буковини»: що і для чого фіксують у Переліку нематеріальної культурної спадщини» та «Традиційна культура як форпост національної ідентичності».
Лектори наголосили на важливості правдивого зворотного зв’язку, тобто щоби дослідники традиційної культури співпрацювали з громадами і навпаки.
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/6698-vidbuvsia-seminar-shchodo-okhorony-i-zberezhennia-kulturnoi-spadshchyny.html#sigProGalleria8aac6baffa