Новини

Стартував Лекторіум для юнацтва «Етновідкриття»

1 1Цієї осені започатковано спільний навчально-просвітницький проєкт - лекторій для юнацтва "Етновідкриття". Організатори: Професійно-технічне училище №8 м.Чернівці (директор Роман Цвірінько) та Буковинський центр культури і мистецтва (директор Микола Шкрібляк).

Перше із циклу занять "Таємниці старих фотографій: розмова-діалог" провела завідувачка науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури Буковинського центру культури і мистецтва, кандидатка філологічних наук Іванна Стеф'юк. Спеціально до заходу для відвідувачів приготували мультимедійну презентацію старовинних та сучасних етнографічних світлин Буковини, наочну фотоінсталяцію та імпровізований ткацький простір. Слухачі заняття почули про буковинське поминальне деревце з дарами, новорічну традицію буковинського маланкування, буковинський урочистий вінок з ковилою та ін.

Принцип заняття полягав на контрастному протиставленні кольорових сучасних та чорно-білих історичних світлин, що стосуються буковинської традиційної культури. І як з’ясувалося, світлина може бути добрим аргументом у розмові про тяглість традиції, її живе побутування тощо.

Архівні світлини з міст Вижниця та Чернівці, сіл Брусниця, Остриця, Мамаївці, Довгопілля, Дорошівці, Чагор, Стрілецький Кут та ін. продемонстрували слухачам заняття, що у наших звичаях чимало символічного, колоритного і навіть епатажного. А сучасні фото (це наші експедиційні знімки та світлини, надіслані читачами етнографічного проєкту «Спадщина» БЦКМ) засвідчили, що буковинці мають чим гоноруватися і зараз.

Лейтмотивом заняття стала фраза, сказана на самому початку директором Професійно-технічного училища №8 Романом Цвіріньком: «Етнографія – це історія. А історію треба читати і знати».

Автори фото: Професійно-технічне училище №8 м.Чернівці