30 вересня у Національному музеї народної архітектури та побуту України відкрився фестиваль «Жива культура – живий світ». Захід приурочено до ювілейної 20-ї річниці Конвенції ЮНЕСКО 2003 року про охорону нематеріальної культурної спадщини. Глобальна кампанія з відзначення річниці відбуватиметься у кілька етапів, і головне завдання заходів – презентувати на загал те, чим славиться українська нація на карті світу.
Всіх гостей фестивалю привітав т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв і подякував дотичним за активну участь у збереженні та розвитку нематеріальної культурної спадщини України.
«Ми відчуваємо необхідність не лише в збереженні цінних національних практик, але й у їх популяризації у всьому світі. Наша мета – поділитися зі світом унікальними надбаннями та практиками українського народу», – зазначив Ростислав Карандєєв.
Буковина в розмаїтті ремесел, світоглядних практик, звичаїв, обрядів та виконавських практик була представлена такими елементами: «Гуцульська боднарка», «Буковинський урочистий вінок з ковилою», «Буковинська та бессарабська тайстра: традиції виготовлення і побутування». Про тонкощі буковинської традиційної культури розповідали всім зацікавленим директор Буковинського центру культури і мистецтва, заслужений діяч мистецтв України, Микола Шкрібляк та засновниця етногалереї «Спадкоємці», краєзнавиця, майстриня з виготовлення мамаївських кодин (вінків) Галина Українець. Як відомо, буковинський урочистий вінок з ковилою асоціюється передусім з пишністю, величністю та дівочою тендітністю, а тому охочих приміряти його було немало. Гуцульська боднарка з випалюванням на фестивалі була представлена роботами заслуженого майстра народної творчості України, голови Буковинського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Володимира Ворончака. Тайстри (традиційні торбини) ж, які пропонувалися для огляду відвідувачам – це роботи майстринь «Школа буковинської тайстри», яка діє при ГО «Вишиваний дивотвір» (голова – Одарка Кучерява).
Як зазначають у Міністерстві культури та інформаційної політики України, спеціально з нагоди відкриття фестивалю заступник голови Національного банку України Олексій Шабан презентував монету, присвячену українському борщу. «Фестиваль проходить під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, Міністерства культури та інформаційної політики України, Національного музею народної архітектури та побуту України, Центру розвитку «Демократія через культуру», Національної спілки майстрів народного мистецтва України, за підтримки Дніпропетровської ОВА, Київського кобзарського цеху, Фонду «МХП-Громаді», Асоціації «Дивись українське», ГО «Алєм», компанії Zinteco та «Кримський дім» ДП», - йдеться у повідомленні МКІП.
Фото з відкритих інтнрнет-джерел та Галини УКРАЇНЕЦЬ
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/6523-festyval-zhyva-kultura-zhyvyy-svit-prezentatsiya-bukovynskoyi-spadshchyny.html#sigProGalleriad8ef7d8f32