Зараз у Професійно-технічному училищі №8 нашого міста триває Тиждень професій готельного сервісу та туризму, і один із навчальних заходів – лекція-дискусія «Поговоримо про туризм?». Адміністрація та педагогічний склад закладу поділилися зі здобувачами освіти найцікавішими міркуваннями стосовно того, як формувалася, розвивалася і змінювалася культура мандрів у різні часи. Спеціальною гостею заняття стала завідувачка науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури Буковинського центру культури і мистецтва, кандидатка філологічних наук Іванна Стеф’юк, котра у формі діалогу розповідала про те, як представлена Буковина на етнографічній карті України і якою є нематеріальна культурна спадщина Чернівецької області.
«Новорічна традиція буковинського маланкування», «Гуцульська боднарка», «Буковинська та бессарабська тайстра: традиції виготовлення і побутування», «Буковинське поминальне деревце з дарами», «Буковинський урочистий вінок з ковилою», - про ці та інші елементи нашої нематеріальної культурної спадщини йшлося у розмові. У ході діалогу вибудувалася розмова навколо того, які етнографічні асоціації виникають при згадці про конкретні населені пункти, і директор Професійно-технічного училища №8 Роман Цвірінько запропонував здобувачам освіти глибше вивчити етнокультуру рідних їм сіл, містечок та міст для того, аби показати Коболчин, Вашківці, Бояни, Острицю, Вижницю чи Чернівці місцем сили кожному туристові, який хоче вивчати Україну, мандруючи.
Ми щиро вдячні за запрошення до співпраці директору вищезазначеного навчального закладу Роману Цвіріньку, заступниці директора з навчально-виробничої діяльності Ірині Палагнюк та голові методичної комісії готельного сервісу та туризму Наталії Ютиш. Такі лекції-дискусії розширюють обрії сприйняття як у туристичному, так і в етнокультурному напрямках.
Фото Професійно-технічного училища№8
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/6513-tradytsiina-kultura-i-turyzm-tochky-peretynu.html#sigProGalleriaae401ee578