22 та 25 вересня у Музеї трипільської культури, що діє на території КРВ «Буковинська Троя», відбувся цикл етнографічних студій трипільської культури «Світанок цивілізації. Неолітична спадщина у студіях Олега Ольжича». Цикл склав 4 заняття і він спрямований на максимальне заглиблення всіх присутніх у тему.
Ініціатори заходу – команда психічного здоров'я та психосоціальної підтримки (MHPSS) Чернівецького хабу Міжнародної організації з міграції. Учасники та учасниці заходу – переселенці з Харкова, Херсона, Луганщини, Дніпра, Маріуполя.
Чому «трипільці» – це дещо умовний термін і він не є відповідником фрази «предки українців», яка роль неолітичної спадщини Шипинської землі у становленні поліфонії традиційної культури Буковини, яка з дитячих обіцянок Олега Ольжича виявилася пророчою і як читати знаки стихій на прадавній кераміці – говорили про це і не тільки.
Мета цього етнологічного ретриту – перезавантаження, відновлення кожного з відвідувачів заходу за допомогою пізнання власної культури. Психологічна складова заходу полягала у поглибленому контакті зі своїми емоціями, їх усвідомленні та спільному обговоренні; посиленні почуття приналежності, розвитку креативності та уяви. Невимушена атмосфера сприяла створенню нових контактів серед учасників та покращенню комунікаційних навичок.
Заняття провела кандидатка філологічних наук, завідувачка науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури Буковинського центру культури і мистецтва Іванна Стеф’юк.
Автори фото - команда психічного здоров'я та психосоціальної підтримки (MHPSS) Чернівецького хабу Міжнародної організації з міграції