20 вересня у Центральному палаці культури міста Чернівці відбулася обласна творча лабораторія керівників вокально-хорових колективів клубних закладів територіальних громад на тему: «Виконавська майстерність в аматорському вокально-хоровому колективі. Робота керівника над її вдосконаленням».
У творчій лабораторії взяли участь 50 учасників - керівники вокально-хорових колективів та працівники клубних закладів області. Привітав учасників заходу директор Буковинського центру культури і мистецтва, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк. У своєму виступі він наголосив на необхідності збереження аматорських колективів та всебічній підтримці їхньої діяльності.
Модератор творчої лабораторії – завідувачка відділу формування творчих просторів та надання культурних послуг БЦКМ Тетяна Антонюк. Вона ретельно проаналізувала стан і розвиток вокально-хорового жанру в області та діяльність народних аматорських вокально-хорових колективів, а також наголосила на проведенні чергової атестації народних аматорських колективів, надала інформацію щодо підготовки та проведення обласного конкурсу вокальних ансамблів та виконавців малих форм «Пісенний краю, Буковино».
Свої творчі надбання, досвід та майстерність, методику роботи з вокальним ансамблем та хоровим колективом продемонстрував методист науково-методичного центру дошкільної, початкової освіти та предметів мистецької галузі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, керівник народного аматорського вокального ансамблю «Марічка» Центрального палацу культури міста Чернівці, художній керівник народної аматорської чоловічої хорової капели «Дзвін» імені Тараса Стінкового викладачів та співробітників Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Любомир Равлюк.
Під час практичного заняття керівник працював над чистотою інтонування, звертав увагу слухачів на пофразне засвоєння мелодії, на вокально-хорову роботу, зокрема на термінологію – унісонне, стрійове, ансамблеве звучання дуету. Хормейстер демонстрував художнє виконання пісні «Плач матері» на вірші Михайла Брозинського, музику Любомира Равлюка у виконанні викладача - методиста музичного відділу Чернівецького фахового педагогічного коледжу, лауреата Всеукраїнських фестивалів та конкурсів Алли Касьяненко та дуету народного аматорського вокального ансамблю «Марічка».
Під час роботи з народною аматорською чоловічою хоровою капелою «Дзвін» імені Тараса Стінкового викладачів, співробітників та студентів ЧНУ ім. Ю. Федьковича Любомир Равлюк фахово коментував свою роботу, демонструючи високий професійний рівень як хормейстер та керівник, акцентуючи увагу на теоретичних знаннях та практичній роботі. Учасники творчої лабораторії мали змогу переглянути цікавий відео екскурс історії створення та творчої діяльності капели «Дзвін». По завершенні майстер-класу народна аматорська чоловіча хорова капела «Дзвін», її керівник та всі учасники заходу спільно виконали «Многая літа».
Продовженням творчої лабораторії було практичне заняття з дитячим вокальним колективом, який цікаво, змістовно й фахово провела керівниця зразкової аматорської вокальної студії «Фенікс» музичної школи №4 міста Чернівці Оксана Кирилюк. Вона демонструвала керівникам колективів методику роботи над технікою вокалу, зазначаючи на доцільності та важливості вправ на різні види вокальної техніки. Порушувала проблему підбору репертуарного матеріалу – відповідність віку виконавця, його вокальним можливостям, актуальності музичного матеріалу, позитивного сприйняття твору виконавцем, якісного аранжування, яке полегшить дітям виконання пісні. Оксана Іванівна також звернула увагу слухачів на питаннях ансамблевого звучання дитячого колективу з різними вокальними даними, тембрами та емоційністю його учасників, естетиці зовнішнього вигляду та поведінці дітей на сцені у відповідності до їхнього віку.
В обговоренні підсумків творчої лабораторії взяли активну участь Денис Рудяк, керівник народного аматорського хору Центру мистецтва, культури та дозвілля міста Кіцмань Кіцманської міської ради, Альона Татарчук, керівниця зразкової аматорської вокальної студії «Щасливі діти» будинку народної творчості та дозвілля міста Хотин Хотинської міської ради, Юрій Подольчук, керівник народного аматорського хору Центру традиційної культури міста Вашківці Вашківецької міської ради.
Учасники заходу висловлювали вдячність за організацію творчої лабораторії, а методисти відділу формування творчих просторів та надання культурних послуг БЦКМ планують й надалі проведення навчально-методичних заходів задля підвищення фахового рівня керівників аматорських колективів та працівників клубних закладів.
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/6506-oblasna-tvorcha-laboratoriia-kerivnykiv-amatorskykh-vokalno-khorovykh-kolektyviv.html#sigProGalleria87a4c4ee4d