Новини

«БІДА ЄДНАЄ»: НА БУКОВИНІ ВІДБУЛАСЯ СИМВОЛІЧНА ТВОРЧА ТОЛОКА

1_9Кажуть, що біда – об’єднує. Мабуть багато хто в ці складні часи відчув, яка потужна сила – єднання, і наскільки вона важлива тоді, коли нависає біда. Минулої суботи, 3 вересня, відбулася символічна мистецька толока, головний посил якої – єднання двох українських громад, таврійської та буковинської, і ці громади зблизила саме війна. Високопільська громада з Херсонщини та Великокучурівська громада з Буковини поєднані спільним болем і спільною відбудовою країни після повномасштабного вторгнення. Тож на творчу толоку приїхала поважна адміністративна і творча делегація різних рівнів Херсонської та Чернівецької областей. "Наша культура, народна творчість сьогодні - це не лише розрада, можливість поринути у приємні спогади з дитинства, це і мотивація для подальшої боротьби. Ми- згуртована нація, яка вистоїть і обов'язково переможе. В єдності наша сила", - зазначає перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк.

Захід був благодійним, кошти від нього спрямували на потреби Збройних Сил України. Відбувалася толока у Тисівцях Великокучурівської громади на території нововідкритого музею-садиби поетеси Анни Дущак. А присутніх діточок захопив виступ артистів Херсонського обласного академічного театру ляльок, який тимчасово переїхав до покутської Коломиї.

Цей захід став правдивим діалогом про культурні цінності – пісенні, гастрономічні, ментальні. Обидві області – Херсонська та Чернівецька -підготували спільну культурну програму. Також організували виставку робіт майстрів народної творчості та фотовиставку "Моя Херсонщина".

Своєрідною гастрономічною кульмінацією свята став фірмовий таврійський борщ від очільника Херсонського обласного центру народної творчості Володимира Капелюшника. Чому фірмового? Бо вищезгадана установа упродовж багатьох років збирала українців на фестиваль «Таврія-Борщ», а коли Херсон окупували, мужні таврійці торік провели свято «у гостях» - тоді вони рятувалися від окупації в Кривому Розі. Бо борщ – це те, що здатне дати смак затишку і безпеки тоді, коли можливо це найнеобхідніше. А ще це – наша культурна спадщина. У цьому «кулінарному діалозі» буковинці відповіли стравою, яка також є нашою культурною спадщиною – голубцями, або як у нас їх називають – галушками.

Відтак таврійська делегація відвідала Буковинський центр культури і мистецтва, де познайомилася просторами дереворізьблення, ліжникарства, кераміки та дізналися про основні напрями роботи установи. Чи не найбільше запитань, які звучали від відвідувачів, стосувалися символіки побачених у Центрі старожитностей, їхньої семантики. Очільник БЦКМ, етнолог Микола Шкрібляк розповів про вирішальну роль об’єднавчих чинників у складні часи – у традиції це дуже виразно простежується.

На завершення гостей чекав променад вечоровими Чернівцями, який, маємо сподівання, доповнив палітру розмаїтих вражень перебування на Буковині. Адже у ці складні часи кожна зустріч зі справжніми – на вагу золота.

 

Автори фото: Чернівецька ОВА та В. Капелюшник