Новини

КУРСИ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ: ПІДСУМКИ ТА ВРАЖЕННЯ ВІД ТРЕТЬОГО СЕЗОНУ

1_6Добіг завершення третій сезон Курсів української мови. Нагадаємо, все починалося практично в перші дні повномасштабного вторгнення спочатку як клуб підтримки, об’єднання за інтересами, а переросло у стаціонарні сертифіковані курси. Організатори курсів: ГО «Світимо» спільно з етнографічним проєктом «Спадщина» Буковинського центру культури і мистецтва. Викладачка – кандидатка філологічних наук, завідувачка науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури Буковинського центру культури і мистецтва, письменниця Іванна Стеф’юк.Курс відбувається за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «ULEAD з Європою / ULEAD with Europe».

У третьому сезоні слухачі знайомилися з фольклором затоплених сіл Бессарабії, студіювали стилістичні тонкощі української мови, вчилися розрізняти архаїзми, історизми та діалектизми, обговорювали улюблені фільми, проводили салон вишуканого капелюшка і поезії (у співпраці з обласною книгозбірнею), вивчали хлібну культуру поміж старовинних вітряків (у співпраці з музеєм народної архітектури та побуту), відвідували цикли етнографічних студій у Буковинському центрі культури і мистецтва, а також самі займалися дослідженнями у напрямку обраної теми.

Ті слухачі курсів, що відвідали понад 80 відсотків занять – отримали сертифікати. У кожного – підсумки свої. Хтось надихнувся на написання і видавництво адресних казок (як, наприклад, дитяча письменниця Любов Максімова, яка відважилася ділитися творчістю саме під впливом курсів), хтось став вивчати історію Чернівців і водити екскурсії нашим містом для гостей-переселенців, а хтось просто вирішив: як би важко не було, більше – ні слова російською. Навіть якщо оточуючі кепкуватимуть з можливо недосконалої української.

Одна з відвідувачок, харків’янка Тетяна Стеценко, розповіла:

«Пані Іванно, вдячна вам від серця за надзвичайний курс і магічне подання, розширення світогляду, натхнення, завдяки вам я вже українською мовою викладаю свої майстер-класи з нейрокоучингу, які за мовними зворотами, до речі, є дуже складними, і саме завдяки вам я це можу».

Етнографічний проєкт «Спадщина» Буковинського центру культури і мистецтва щиро дякує команді МКУ «Резиденція молоді», ГО «Світимо» та персонально – Світлані Олексійчук за відмінно налагоджену логістику і відкритість до співпраці. Будемо раді подальшим спільним проектам.

Автори фото – МКУ «Резиденція молоді»