Новини

МИХАЙЛО ПОКИДАНЕЦЬ ПРЕЗЕНТУВАВ КИЯНАМ ВИСТАВКУ СВОЇХ РОБІТ

 

МИХАЙЛО ПОКИДАНЕЦЬ ПРЕЗЕНТУВАВ  КИЯНАМ ВИСТАВКУ СВОЇХ РОБІТ 21 листопада у день свого тезоімеництва відомий світові майстер української вишивки з Буковини Михайло Покиданець відкрив персональну виставку в залах Києво-Печерського Національно-культурного заповідника. Три зали прикрасили рушники, панно, доріжки, серветки, чоловічі сорочки…

 Однак навіть серед цих унікальних робіт особливо виглядають два панно «Заповіт» та чотирнадцять «Шевченківських» рушників. Упродовж ювілейного року було чимало повідомлень про те, що шанувальники творчості Тараса вишили «Кобзар» - кожне слово, букву, титлу, створили галереї портретів тощо. А М. Покиданець переніс на полотно «Садок вишневий коло хати», те, як «Гомоніла Україна» і «Нас тут триста, як скло, товариства лягло» тощо, тобто створив вишивану символіку творів Шевченка, що викликало захоплення у всіх поціновувачів творчості Михайла Григоровича, зокрема, у працівників Національного заповідника, які саме цією виставкою завершують ювілейний Шевченківський рік.

 Чимало людей вітало автора на відкритті. Це заступник директора Києво-Печерського національно-культурного заповідника, доктор історичних наук Сергій Пивоваров, учні Михайла Покиданця з Калуша, адже він, не зважаючи на свій поважний вік, не припиняє педагогічну діяльність, ветеран музейної справи Володимир Бондаренко і зачаровані шанувальники вишивки.

 Виставка триватиме до кінця січня 2015 року.