Новини

«Буковинські зустрічі» -2023

125

АНОНС 

Запальні танці, старовинні пісні, розмаїття народних строїв інародних традицій, глибокі історії та щира радість від спілкування. Впродовж 7-9 липня в Чернівцях відбудеться ХХХІV Міжнародний фольклорний фестиваль «Буковинські зустрічі». Цьогоріч свою майстерність та вміння берегти народні традиції у Чернівцях демонструватимуть понад 30 фольклорних, хореографічних колективів, оркестрів та окремих виконавців. Серед учасників – два колективи з Польщі - «Ястров'яци» і «Ютженка» і три колективи з Румунії - «Flori de Bukovina», «Piatra Soimului», «Flori Vicovene».

Безсумнівно, що організатори заходу - Чернівецька обласна державна адміністрація, Чернівецька міська рада та багаторічний директор фестивалю Збігнєв Ковальський, прагнуть відтворити культурну атмосферу і етнокультурну ситуацію давньої багатонаціональної Буковини. Жодна культура тут не домінує, а навпаки, взаємодіючі разом з іншими, створює органічний етнокультурний образ регіону.

За час свого існування «Буковинські зустрічі» набули рангу справжнього Міжнародного фестивалю і традиційно відбуваються у чотирьох країнах, в яких проживають буковинці. Польські міста Ястров'є й Піла, Дзержонюв і Любань, румунський Кимпулунг-Молдовенеск, угорський Боньхад, українські Чернівці, гостинно приймають учасників та численних гостей фестивалю. За ці десятиліття фестиваль став справжнім святом буковинського фольклору, представниками якого є різножанрові аматорські колективи, вокальні ансамблі, народні капели, обрядові й хореографічні колективи, автентичні гурти. Їхня багатогранна творчість, сповнена піснями й танцями, живим і колоритним фольклором, невичерпним джерелом, що й формує унікальний спадок. Буковинський центр культури і мистецтва вже давно та успішно допомагає створювати це свято у столиці нашого краю. Методисти Центру опікуються іноземними та місцевими колективами, беруть участь у написанні сценаріїв української частини фестивалю, втілюють їх, працюють над сценографією.

8 липня програмою фестивалю передбаченовиступи художніх колективів на локаціях Центрального парку культури і відпочинку ім. Т.Г. Шевченка та гала-концерт на сцені Літнього театру.

9 липня румунські колективи з концертними програмами відвідають громади області, а польські колективи продовжать творче спілкування у Польському народному домі та у закладах культури.

Щиро запрошуємо відвідати один з найбільших транскордонних мандруючих фестивалів, який відбувається у Центральній Європі вже понад три десятиліття!