Новини

ЛІНГВІСТИЧНИЙ ПІКНІК І «СЕРДЕЧНА» ЕТНОГРАФІЯ

1_8Одне із занять Курсів української мови ми вирішили провести у колоритному форматі – лінгвістичний пікнік «Як закохатися у власну культуру» і відбувалося воно у Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту. У товаристві автентичного вітряка відвідувачі заняття вирушили в етнографічну мандрівку «Спогади старого млина», де дізналися про такі види хліба, як каленик, калита, дивень, шишки, папушник, дора, рогата паска, сирна паска, кукуц, мандрик, панянки, покровки, калита, види калачів, «доля», жевна та багато інших. Найуважніші слухачі, котрі згодом змогли розповісти про згадані в лекції види хліба, отримали пам’ятні подарунки від ГО «Світимо». Відтак охочі розважалися розмовами про хусткування і вчилися вив’язувати цей барвистий і примхливий убір.

Далі ж на відвідувачів чекала гра «Пазли любові» - керуючись асоціативними підказками, потрібно було скласти пазл «Карта України» та розповісти про кожну з областей щось особливе.

«Тепер я свою область та і всю Україну покажу на карті навіть із заплющеними очима. Ці страшні події підштовхують любити своє як ніколи раніше – берегти і вивчати», - така теза прозвучала від відвідувачів з Харкова.

Заняття провела завідувачка науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури Буковинського центру культури і мистецтва, кураторка етнографічного проєкту «Спадщина», кандидатка філологічних наук Іванна Стеф’юк.