«Салон української аристократії в іменах», - це тема заняття Курсів з вивчення української мови, котрі проводить ГО «Світимо» у співпраці з Буковинським центром культури і мистецтва. Чому теза, що бідний – обов’язково останнім поділиться, а багатий – завжди захланний і скупий, - всього лише стереотип? Над цією темою розмірковували учасники заняття, пізнаючи біографії роду Терещенків, Андрея Шептицького, Кирила Трильовського, Івана Боберського, Лесі Українки. Яка роль відомих меценатів у фондуванні в український живопис, інвестування в солеварні Бахмута, як січовики «перезапускали» економічне мислення громади, як виховували шляхетних українських інтелігентів і чому мова має значення?
Окремо лекторка озвучила майже пригодницьку історію першого етнографічного звукозапису, який здійснила Леся Українка. Про це і не тільки йшлося на занятті. За побажанням учасників групи (а заняття відбувалося в відразу двох форматах – онлайн і наживо), одне із наступних занять буде присвячене козацько-старшинському роду Ханенків, постаті Івана Мазепи та роду Алчевських.
Провела заняття завідувачка науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури БЦКМ, кандидатка філологічних наук Іванна Стеф’юк.
Фото Олени ГУНЧАК
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/6263-piznayuchy-shlyakhetni-dosvidy.html#sigProGalleriac0f6347cd8