Писанка – один із головних атрибутів найбільшого християнського свята Христового Воскресіння. Все більше дітей та дорослих цікавляться народними традиціями, вивчають історію писанки, її символіку та орнаментальну мову. Є такі сім`ї, які трепетно ставляться до традицій своїх предків, але на жаль у родині не було майстрів-писанкарів, тому вони мають величезне бажання навчитися мистецтву писанкарства, щоб кожного року писати ці великодні символи.
Нещодавно у Чернівцях для родини із Київщини, сімей Харевичів та Пінчуків майстер-клас із писанкарства провів знаний майстер народного мистецтва, художник Василь Беженар. Сакральне дійство тривало дві години. Прослухавши про символічний зміст писанки та історію її виникнення на Буковині, учасники приступили до воскового розпису писанки «Дерево життя». Такий символ – найбільш поширений архетип у міфології, релігії, народній культурі та філософії. У сучасному мистецтві образ «Світового дерева» посідає головне місце серед усіх інших символів. Це - символ родини, роду, часу, а також росту і вічного оновлення. Аромат бджолиного воску, палаючий вогонь свічок, взаємодопомога в родині створили особливу атмосферу, наповнену сонячними посмішками і веселим гомоном.
Писанки, створені власноруч, завжди несуть у собі частинку вашої душі та серця. Завдяки такому генокоду ми ідентифікуємо себе українцями.
Альона БЕЖЕНАР,
мистецтвознавиця, методистка БЦКМ
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/6244-simeinyi-maister-klas-z-pysankarstva.html#sigProGalleriae1a4aa3a33