Новини

ТЕМА НА ВИБІР: ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ЗАНЯТТЯ КУРСІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

1_9Третій сезон «лагідної українізації» пропонує охочим пізнати тонкощі української мови в креативній формі – через мандри, салони вишуканої літератури, лекторіуми та власні пошуки. І один із цікавих форматів роботи – вибір теми самими учасниками групи. «Дружба Лесі Українки та Ольги Кобилянської: цікаві факти та домисли» - таку лекцію у змішаному форматі побажала почути група. Частина відвідувачів доєдналися онлайн, частина ж групи прийшла особисто. Лекторка заняття, кандидатка філологічних наук, кураторка етнографічного проєкту «Спадщина» Буковинського центру культури і мистецтва Іванна Стеф’юк познайомила групу з працями Соломії Павличко, Тамари Гундорової, Віри Агєєвої, Ніли Зборовської, Євгена Барана, Світлани Кирилюк, Інги Кейван, Володимира Вознюка, Ярослави Мельничук, а також виповіла цікаві висловлювання Лесі Українки про те, як вона ставиться до приватного листування, чим є тиша для Ольги Кобилянської, та яку палітру значень вміщає знамените «Хтось Когось любить».

Літературознавиця Ніла Зборовська, говорячи про листування між цими відомими жінками, зазначає: «На моє глибоке переконання, у стосунках Лесі Українки та Ольги Кобилянської проживається і переживається любов як пристрасть поетична, тобто у ній важливе саме бажання, а не його втілення, сама мрія (фантазія), а не реальна дійсність».

 Також на занятті відвідувачі аналізували сутність українського фемінізму, діяльність Наталії Кобринської, Лесі Українки, Ольги Кобилянської, Мілени Рудницької, Наталії Семанюк, Ольги Дучимінської та інших відомих діячок різних часів, котрі у переломні часи всупереч обставинам діяли – кожна у своїй галузі.

 Особливе зацікавлення групи викликали відомості про мандри Лесі Українки Буковиною та Прикарпаттям, її етнографічна експедиція з вивчення кобзарського фольклору а також її погляди на українську народну культуру.

 Насправді нас дуже тішить той факт, що група самостійно обирає теми, котрі викликають багато запитань, адже один із найкращих методів вивчення рідної культури – це уважне вглядання у яскраві сильні постаті різних часів.

  Довідково

Курс «Вивчай українську креативно» має на меті допомогти в опануванні української мови та в удосконаленні рівнем її володіння. Організатори: ГО «Світимо». Викладачка – кандидатка філологічних наук, завідувачка науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури Буковинського центру культури і мистецтва, письменниця Іванна Стеф’юк.

Курс відбувається за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності і розвитку «ULEAD з Європою / ULEAD with Europe».

Фото Олени ГУНЧАК