Починаючи з 2014 року серед канадських і американських писанкарів стало доброю традицією 1 квітня писати писанки з думками про мир і свободу в Україні. Щороку до Всесвітньої акції «Писанки для України» долучається дедалі більше майстрів з багатьох країн світу - Канади, США, Австралії, Бельгії, Бразилії, Хорватії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Італії, Філіппін, Саудівської Аравії, Південної Африки, Великобританії, України… Особливо численною писанкарська спільнота була торік, після повномасштабного вторгнення росії, коли всі молилися та писали писанки з думкою про перемогу України.
І цьогоріч участь в акції взяла рекордна кількість народних майстринь та майстрів з різних куточків України. Онлайн спілкування чудово модерувала співорганізаторка заходу, мисткиня й дослідниця народного мистецтва Марія Рипан з Торонто. Дружнє творче спілкування розпочали вітальним словом генеральний директор Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й. Кобринського Ярослава Ткачук та завідувачка Музею писанкового розпису Оксана Ясінська (м. Коломия), яка провела короткий екскурс. Завдяки зум-зв`язку писанкарі з різних куточків світу змогли побачити оновлену музейну експозицію та всіх учасників майстер-класу, які того дня писали писанки під керівництвом наукової співробітниці музею Ірини Блонської, коломийських писанкарок Світлани Стадник, Ірини Глубіш, Ірини Віровської та Іванки Федорак.
Зворушливою була зустріч з відомим у мистецькому світі Олегом Кіращуком, який з перших днів повномасштабного вторгнення знову змінив писачок на зброю та боронить нашу Батьківщину. Завдяки сучасним засобам комунікації хоча б на коротку мить знаний писанкар зміг доєднатися до колег. Саме того дня стало відомо, що ми стали на крок ближче до внесення до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства української писанки та, зокрема, гуцульської, про що повідомив Олександр Буценко, фасилітатор з питань НКС Глобальної мережі ЮНЕСКО, директор акредитованої в ЮНЕСКО недержавної організації «Демократія через культуру».
Наповнені світлом і теплом були виступи відомих дослідників і писанкарів, які ревно бережуть традиції та творять сучасні авторські композиції, навчають писати писанки і дорослих, і дітей, волонтерять, наближаючи нашу Перемогу. Серед них - Віра Манько та Марія Іванишин зі Львова, Тетяна Коновал і Зоя Сташук з Києва, Вікторія Степанюк з Рівного, Дарина Гули із Сум, Маріанна Любас з Кривого Рогу, Наталія Суруджій та родина Беженарів з Чернівців, Віра Борис та Руслана Захарків з Косова, Параска Плиторак з Космача, Тетяна Семенець з Тернополя…
Загалом Всесвітня акція тривала впродовж дванадцяти годин, єднаючи понад трьох сотень писанкарів з різних країн нашої планети, які писали писанки з одними думками, молитвами й прагненнями про Перемогу України та мир.
Джерело: Музей писанкового розпису
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/6219-pysanka-yednaye.html#sigProGalleria31c1f48790