Новини

ПОЕТИЧНИЙ САЛОН ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЛІНИ КОСТЕНКО

1_14«Харизматичні курси української», - часто можна почути таке неофіційне визначення нашого спільного проєкту з «Резиденцією молоді» та ГО «Світимо». І третє заняття третього сезону було направду дуже харизматичним – гості-переселенці та буковинці в Чернівецькій обласній універсальній бібліотеці «зупинили час» в поетичному салоні, де звучала вишукана лірика, глибинні обговорення постаті Ліни Костенко як шістдесятниці-дисидентки, звучали побажання і навіть мрії. З основними фактами біографії Ліни Костенко присутніх познайомила кандидатка філологічних наук, письменниця, кураторка етнографічного проєкту «Спадщина» БЦКМ Іванна Стеф’юк, котра, окрім інших відомостей, розповіла про навчання Ліни Костенко у Чернівецькому державному університеті, її наукові експедиції в Чорнобиль тощо.

Кожен із подальших виступів (а слухачі курсів підготували вивчені напам’ять вірші Ліни Костенко і власні рефлексії) став важливим пазлом єдиної мозаїки – поетичного салону з розмислами.

«Коли починалася війна, багато хто говорив про тривожні валізки, пригадуєте? – розповідає Христина Лазар. – І коли мене запитали, що я покладу в валізку, якщо залишиться зовсім трохи місця, я не вагаючись відповіла, що томик Костенко. Бо її вірші – з ними можна говорити в межових екзистенційних станах. І коли все почалося… я десятки разів згадувала виступ Ліни Костенко у 90-х у Харкові про «незалежність на блюдечку». Це так точно і так тонко, ще тоді, коли все починалося.. І я питала себе – як вона знала? Я «трохи історик», і все ж мене не полишає це питання – як можна знати так точно, щo відбуватиметься з твоєю країною і що робити далі»…

За вечір прозвучала поетична палітра – від суспільно-політичних монологів і до чуттєвої інтимної лірики.

Подарунками для учасників від ГО «Світимо» стали читацькі квитки до бібліотеки, книжкові новинки, а також антуражна фотосесія від Миколи Гнідка. Кожна з учасниць мала нагоду приміряти елегантні французькі капелюшки початку ХХ століття, задивитися на красивий вітраж між поверхами бібліотеки і … на мить зупинити час.

Ми щиро дякуємо за співпрацю адміністрації Чернівецької універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка за сприяння у проведенні поетичного салону, а «Резиденції молоді» за те, що чимраз у новому форматі ми говоримо про головне – про любов до рідної культури.

 

Автори фото: Олена ГУНЧАК, Микола ГНІДКО («Резиденція молоді»)