Продовжуючи приємну співпрацю з ГО «Світимо» та центром «Резиденція молоді», ми провели друге заняття курсів «Вивчаємо українську креативно». Тема нинішнього заняття – діалектологічна палітра української мови з її наріччями, говорами та говірками.
Чи був знайомий Христофор Колумб з тинґирицею, чому хороших і приємних людей краще не називати мугирами чи мантелепами, що таке тремпель і яка семантична палітра гуцульського емоційного «йой»… Коли на буковинському набутку з’являється п’яна баба і що таке бугаєве молоко? Про це говорили трохи жартома, але насправді – з усією душею. Захід відбувався у гібридному форматі, одна група займалася онлайн, інша – офлайн, і відвідувачі знову грали і гралися у квіз–мовну вікторину. Абсолютною переможницею стала Діана Анікєєва, уродженка міста Голубівка на Луганщині (до 2016 року місто називалося Кіровськ). «Мені дуже пощастило, я навчалася в єдиній українській школі і мені було завжди цікаво вивчати нашу мову», - розповіла Діана. Як і переможниця минулого заняття, п.Діана отримала приз на згадку про перемогу на діалектологічному занятті.
Лекторка курсів, кандидатка філологічних наук, кураторка етнографічного проєкту «Спадщина» Буковинського центру культури і мистецтва, письменниця Іванна Стеф’юк розповіла коротко про історію становлення української літературної мови, а також висвітлила погляди Юрія Шевельова, Надії Бабич, Олександра Потебні, Максима Рильського, Наталії Хобзей на питання взаємозв’язку мови і етносу.
Інформація для довідки. Курс «Вивчаємо українську креативно» відбувається за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності і розвитку «ULEAD з Європою / ULEAD with Europe».
Авторка фото - Олена ГУНЧАК, МКУ «Резиденція молоді»
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/6188-kharyzmatychna-dialektolohiya-yak-shlyakh-do-piznannya-tradytsiynoyi-kultury.html#sigProGalleria3319754423