«Ого, я хочу сфоткати тут практично все!», - такий щирий відгук ми отримали на перших секундах знайомства від учнів загальноосвітньої школи №25 міста Чернівці, коли наші юні гості спустилися у майстерню-світлицю народних ремесел та декоративного мистецтва. Якщо на уроці переважно дорослі ставлять питання, а діти шукають відповідь на них, то тут відбувалося все навпаки – учні розпитували, а лекторка шукала відповіді. Що таке тайстра, чому вінок з ковилою рухається, як вибирають деревину для бондарного посуду, як визначити вік старовинної сорочки, що означає «павук» під стелею, як «читати» маски буковинської Маланки, які є таємниці ткацтва та як верхова їзда пов’язана з народними традиціями – юні гості проявили не тільки допитливість, а й дуже добру обізнаність із традиціями рідного краю, адже на наведені теоретичні факти мали власні доповнення чи асоціації.
Аби зробити подарунок лекторці, кураторці етнографічного проєкту «Спадщина» БЦКМ і письменниці Іванні Стеф’юк, учні обрали і вивчили для зустрічі кілька поезій її авторства, а також залишили на згадку весняні квіти, «патріотичне сердечко» ручної роботи і багато обіймів. «Ви така класна, обнімашки», - підсумував один з наймолодших гостей і пообіцяв прийти ще.
Ініціаторка зустрічі і наставниця наших відвідувачів, вчитель Марія Козменко зізналася: ентузіазм учнів до вивчення рідних традицій не може не захоплювати.
Ми щиро дякуємо мудрому колективу ЗОШ №25 за дуже символічну і душевну зустріч. Адже традиції, як відомо, пізнавати ніколи не рано.
Фото Ігоря МОЛОТКІНA, працівника БЦКМ
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/6168-portal-u-bukovynsku-etnohrafiyu.html#sigProGalleria1703d2e174