Новини

ЕТНОГРАФІЧНІ СТУДІЇ ПРО ЗИМОВІ СВЯТА – ФІНАЛЬНІ АКОРДИ

1_2«А що третій празник – святе Водохреща», - співається у відомій коляді з натяком: барвиста низанка новорічно-різдвяних свят добігає кінця. Саме йорданським традиціям – українській та румунській традиціям освячення води, звичаю «хрестикувати» обійстя, «йорданській квітці» та купанням була присвячена етнографічна студія «Обрядова вода? Повне заглиблення». Заняття провела кандидатка філологічних наук, завідувачка науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури, кураторка етнографічного проєкту «Спадщина» Буковинського центру культури і мистецтваІванна Стефюк. Заняття відбувалося в рамках роботи Розмовного клубу української мови, до нього також доєдналися учасники організації «Я – Маріуполь».

Як відомо, тема йорданських купань зараз активно і полемічно обговорюється, тож лекторка навела етнографічні аргументи «за» і «проти», джерельною базою студії стала праця Олександра Кожолянка «Календарні свята та обряди українців Буковини: семантика і символіка», власні експедиційні матеріали БЦКМ, монографія Ігоря Чеховського «Демонологічні вірування і народний календар українців Карпатського регіону», оповідання Василя Гренжі-Донського «Бабин рік» (1934) та оповідання Марка Черемшини «Основини».

За тривалу співпрацю і спільні етнографічні студії «святкового циклу» наш проєкт «Спадщина» отримав нагороду від МКУ «Резиденція молоді», адже саме ця організація є нашим партнером і співорганізатором Розмовного клубу української мови. На заняття також завітала знімальна група каналу «С4», якій ми щиро вдячні за співпрацю.

Різдвяні свята і справді плавно добігають завершення, але попереду – стрітенські етнографічні студії, таємниці українського дня закоханих, філософія весни в українській, єврейській та румунській культурах і ще багато цікавинок. Стежте за нашими анонсами.