Сьогодні соціальні мережі рясніють фотографіями красивих українських жінок в хустинах. Хтось у такий спосіб відзначає День хустки, хтось не вважає це новітнє свято якимсь особливим днем, проте доєднується до барвистої естафети за компанію, а хтось цікавиться – а яка вона, українська хустка? Як ви пригадуєте, минулого року ми записали для вас документальне відео і нарис, у яких розповіли про «хустки-іноземки», серед них і всім відому канадийку, а також про українські незвичні види хусток і хустин – вибійчану, вишиту шовком, міртукову, штирівку, шервитку і шийну чоловічу хустку з перснем.
Сьогодні на запрошення адміністрації дошкільного навчального закладу №6 нашого міста ми провели барвисту етнографічну студію для наймолодших. На заході були присутні і мами, для них наша співробітниця, кураторка етнографічного проєкту «Спадщина» Іванна Стеф’юк провела майстер-клас із хусткування, а дітям же провели захопливу мандрівку і показали, як зав’язували хустку дівчинці в колядники чи до школи (адже звісно, що в холодну пору року головні убори відіграють ще свою пряму функцію – захистити голову від холоду.
Переглянути наші дослідження, присвячені хусткам, можна за посиланнями: Молодицька таємниця, «Файна хустка – файний край»
Автор фото – Ігор Молоткін, співробітник БЦКМ
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/6046-barvyste-sviato-dlia-svoikh.html#sigProGalleria17e6723c6b