Новини

Сучасна професійна освіта та розвиток народних художніх промислів

ГОЛОВНУ22 вересня Білоцерківський інститут неперервної професійної освіти провів Всеукраїнську науково-практичну інтернет- конференцію «Інноваційні технології при підготовці фахівців сфери послуг та народних ремесел в умовах воєнного та повоєнного часу».

У конференції взяв участь Микола Шкрібляк, директор Буковинського центру культури і мистецтва, заслужений діяч мистецтв України, голова Чернівецького обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, викладач теоретичних дисциплін художнього циклу Вищого професійного художнього училища №5 м. Чернівців.

Відомий етнолог, народний майстер і багаторічний викладач у сфері професійно-технічної освіти наголосив, що на часі необхідність змінювати стандарти, програми у викладанні спеціальних дисциплін учням професійно-технічних навчальних закладів. Спікер говорив і про роль майстра виробничого навчання, власне, яким він має бути, аби мати знання, вміння та досвід практика, щоб успішно і творчо навчати, як створювати сучасні вироби у різних видах народних ремесел, не позбавивши ті вироби основи - традиції.

Це ж стосується, на думку Миколи Шкрібляка, і підготовки бакалаврів та магістрів, які здобувають вищу мистецьку освіту. Як вони розумітимуть та впливатимуть у своїй діяльності на проблему формування сучасних креативних просторів, де народні художні промисли займуть чільне місце в різних сенсах - мистецькому, туристичному, промоційному тощо. Йдеться про просування кращих традицій рукомесел в сучасний світ затребуваності речей матеріальних, які мають бути виразниками культурної самобутності нашого народу, його ідентифікації в глобалізованому мистецькому світі.

Врешті Микола Миколайович спонукав своїм виступом апелювати до представників органів влади, щоб зробити цю проблему пріоритетною, хоча б у мінімальному фінансуванні, створюючи на регіональному рівні окремі програми на зразок "Український сувенір", або засновуючи на місцях окремі творчі об'єднання чи кластери з метою підтримки і народних майстрів, і фахівців - випускників навчальних закладів художнього профілю.