Новини

Секретні ключі українських народних казок

279514757 951663092218697 835030676977432110 nЕтнолог та фольклорист, академік Володимир Гнатюк називав казку серед найдавніших витворів колективної творчості і саме в ній пропонував шукати ключі до розуміння історії та традицій краю, адже тисячолітня казка акумулювала чимало.

Тому саме у день народження Володимира Гнатюка, 9 травня, розмовний клуб з вивчення української мови був присвячений саме народним казкам – зокрема, лекторка Іванна Стеф’юк проаналізувала питомо українські казкові образи, котрі з наших сюжетів стали мандрівними, а також як казка впливає на людину. Окремо у лекції-мандрівці йшлося про персонажів гуцульської, буковинської та поліської демонології, дізналися відвідувачі також походження відомого вислову «місця сили».

На завершення заняття лекторка прочитала гостям лекції казку, яку вони обрали самі з книжки «Українські народні казки. Книга 9. Казки Буковини» - вибір впав на «Три слова». Повчальна казка з добротною барвистою мовою буквально зачарувала аудиторію, і підсумком загального настрою стала фраза пані Олени, котра зворушено сказала: «Якби ви знали, скільки часу мені ніхто не читав казки.. Ви подарували мені чудо».

Справжні емоції і правдива радість від пізнання української мови – мабуть, це те найцінніше, що найбільше надихає нас працювати над програмою розмовного клубу, нашого спільного проєкту з МКУ «Резиденція молоді» (директор – Світлана Олексійчук).

Повний відеозапис лекції-мандрівки «Я вас причарую: короткий курс «казкової» лексики» можна прослухати за посиланням.