15 квітня у Чернівецькому фаховому коледжі технологій та дизайну відбувся благодійний майстер-клас із традиційного розпису писанок, який провели художники, майстри народного мистецтва України, методисти Буковинського центру культури і мистецтва Альона та Василь Беженар. До заходу долучилися мешканці тимчасово окупованих територій різного віку. Тривав майстер-клас дві години.
Під час заходу Альона Беженар говорила про народні традиції та сакральне значення писанки, як головного символу найсвітлішого християнського свята Христового Воскресіння. Пані Альона розповіла про символіку патріотичної писанки: «Писанка «Дерево життя», «Світове дерево», «Дерево роду» або «Тризуб» є символом вічного життя, триєдності світобудови та єднанням поколінь. Кожна квіточка позначає якогось родича, а всі разом – втілення родоводу певної людини. В основі дерева сонях – символ сонячної енергії, життя, здоров’я, любові до Батьківщини, а ще скорботи за загиблими героями».
Надалі Василь Беженар ознайомив присутніх з поетапним технологічним процесом традиційного розпису писанки – від обезжирення яйця, нанесення воску, фарбування до зняття воску з писанки. Під час розпису в залі панувала атмосфера справжньої творчості, спокою та взаємопідтримки.
Діти та дорослі власноруч розписали традиційні писанки, які стануть оберегом їхньої родини, своєрідною молитвою за воїнів та мирне небо на українській землі.
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/5758-narodni-maistry-vchat-pysaty-patriotychni-pysanky.html#sigProGalleria4f45da6a02