Науково-пошукові експедиції останнім часом для методистів Буковинського центру культури і мистецтва стали особливо актуальними, оскільки до обласного Переліку внесено вісім елементів нематеріальної культурної спадщини, а ще два елементи готуються до внесення, зокрема " Бессарабський тканий килим" та " Коболчинська традиція гончарства".
Нещодавно творча група Буковинського центру культури і мистецтва побувала у Дністровському районі.Методисткою науково-методичного кабінету дослідження та збереження традиційної культури Альоною Беженар та відеооператором Олегом Сташкевичем з метою підготовки матеріалів щодо вивчення та дослідження елементів нематеріальної культурної спадщини «Бессарабський тканий килим» і «Коболчинська традиція гончарства» було записано цілу низку інтерв'ю, зібрано чимало важливих і цінних даних, зафіксовано зразки виробів народного мистецтва, завдяки чому буде долучено до номінаційного досьє чимало фото -, відео-, аудіоматеріалів.
Що ж до цікавих елементів нематеріальної культурної спадщини, які можуть розглядатися у майбутньому і були виявлені під час експедиції, то це - виготовлення ляльок із кукурудзяного листя та традиція ложкарства.
Науково-пошукову експедицію було проведено в селищі Кельменці, місті Сокиряни, селах Коболчин, Бабин, Дністрівка.
Під час експедиції у носіїв елементів НКС було записано.розповіді про творчий процес і доробок, відзнято майстринь за роботою - килимарницю Любов Андрущак, Марію Зишинську, Ніну Семенюк та Наталію Костенюк, гончарів Івана Гончара та подружжя Василя й Ольгу Николайків, майстринь народного малярства Марію Гебріну, лялькарства із кукурудзяного листя Валентину Ярову, ложкаря Олега Хілька.
Вивчено й інші матеріали з етнографії бессарабського краю з експозицій Коболчинського музею гончарства та Сокирянського історичного музею.
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/5360-zbyraiemo-novi-materialy-pro-elementy-nematerialnoi-kulturnoi-spadshchyny-kraiu.html#sigProGalleriacaa30e510d