Новини

Вишиваємо рушник великому Тарасу

 

рушник

У вівторок, 17 червня, о 10.00 на Центральній площі нашого міста біля пам’ятника Тарасові Шевченку всесвітня культурно-мистецька, суспільно-політична акція «Обніміться ж, брати мої!» збирає шанувальників Великого Кобзаря у Чернівцях. Метою акції є створення Рушника Великому Тарасу силами усіх бажаючих таким чином вшанувати Т.Г.Шевченка. Акція «Рушник Великому Тарасу» має за мету з допомогою рушника, його символів, урочистих заходів під час вишивання показати єдність духу Шевченка і багатовікової культури нашого народу. Найперше, Рушник планується провести шляхами Т.Г.Шевченка. Місця, де ходив Тарас Григорович Шевченко, насичені його енергетикою, тож організатори акції сподіваються, що там Рушник вбере в себе силу і вдячність нашого народу. Одночасно ця акція підніме дух українства, нагадає нам, що ми – володарі своєї культури і духовності, своєї землі, дарованої Богом і долею. Кожен бажаючий може вшанувати Т.Г.Шевченка, зробивши хоча б декілька стібків на рушнику. Згодом цей рушник займе відповідне місце і буде знаком пошани, любові, вдячності нашого покоління до Т.Г.Шевченка. Наша акція покликана зробити те, що народ може створити толокою – художній, історичний рушник, який буде знаком пошани Великого Тараса.

Основні заходи заплановані в Україні, Російській Федерації, Литві та Казахстані, а також у тих місцях, які пов’язані з найбільш знаковими періодами в житті Тараса Шевченка.

«Рушник Великому Тарасу» вишивається на громадських засадах кращими майстрами народної вишивки всіх областей України. В акції можуть взяти участь усі, хто бажає вшанувати Т.Г.Шевченка. Орієнтовний розмір згортка конопляного полотна, з якого вишивається Рушник, – 7 х 0,65 м. Обов’язкові елементи Рушника – фрагменти з поетичних творів Тараса Шевченка: «Обніміться ж, брати мої! Молю вас, благаю!», «В своїй хаті своя й правда і сила, і воля», «Чужому научайтесь, і свого не цурайтесь».

Для зберігання та транспортування Рушника Великому Тарасу виготовлено котушку та спеціальну скриню, які оздоблені підлаковим петриківським розписом. Для транспортування Рушника Великому Тарасу в екстремальних умовах (літаком) буде використовуватися пенал, зроблений з нержавіючої сталі. Кожна дія в ході акції «Рушник Великому Тарасу», в тому числі колективне вишивання, документується протоколом, реєстрацією та фотографуванням вишивальників, всіх учасників акції. З документів формується паспорт «Рушника Великому Тарасу», для якого виготовлена обкладинка з дерева, інкрустованого майстрами Івано-Франківської області.

Долучайтеся до акції! Вишивайте Рушник Великому Тарасу та поширюйте енергію добра й любові в Україні!

У Чернівцях продовження всесвітньої акції «Обніміться ж, брати мої!» відбудеться о 10 годині 17 червня цього року на Центральній площі біля пам’ятника Т.Г.Шевченкові. А з 11.00 до 17.00 у дворику міської ратуші (вхід з вулиці І.Франка) відбудеться вишивання Рушника Великому Тарасу, в якому візьмуть участь кращі народні майстри Буковинського краю та усі бажаючі. На випадок дощу вишивання Рушника Великому Тарасу відбудеться у той же час в Учбово-методичному центрі культури Буковини (вул.Й.Главки, 1-а). Сподіваємося на активну участь усіх буковинців, хто небайдужий до збереження та продовження найкращих духовних традицій нашого народу.