Новини

«Вогонь Трипілля» у Реваківцях запалив серця буковинців

116230909 3150805955008602 7893362756880593804 nУже склалася гарна традиція: кінець липня для Клубу родинного відпочинку «Буковинська Троя» - це завжди особлива пора. Адже саме у цей час спеціально до дня народження археолога зі світовим ім’ям, письменника, українського націоналіста Олега Кандиби Ольжича відбувається літературно-мистецький семінар «Вогонь Трипілля». Як правило, перша частина дійства складається з наукових читань чи конференції, а друга – з мистецького перформансу. Враховуючи, що цього року діють особливі умови – каратинні обмеження, організатори не проводили міжнародної конференції, натомість запалили «Вогонь Трипілля» по-іншому.

Перша частина заходу складалася зі вступного культурологічного екскурсу «Наш Ольжич – чи оцінений він українцями?», перед аудиторією виступив директор Центру культури Буковини, заслужений діяч мистецтв України, етнолог та мистецтвознавець Микола Шкрібляк. Як відомо, саме Олег Ольжич відкрив світові у всьому смисловому повноголоссі неолітичну керамічну спадщину Шипинецької землі, захистивши і дисертацію на цю тему, а самі ж знахідки символічно назвав «Буковинською Троєю».

Як наголосив директор КРВ «Буковинська Троя» Володимир Воронюк, систематичне вивчення традиційної культури Шипинецької землі – не просто на часі, а вкрай актуальне, адже українцям дуже важливо знати свої національно-культурні орієнтири, які виведуть до успіху.

Перформативну частину заходу «Вогонь як шлях до сили» провела завідувачка науково-методичного кабінету дослідження та збереження традиційної культури УМЦКБ, кандидатка філологічних наук, письменниця, кураторка етнографічного проєкту «Спадщина» Іванна Стеф’юк (Олещук). Разом із поважними гостями – Клубом підприємців Буковини – етнологиня шукала відповіді на засадничі питання гноселології української традиційної культури – як людина пізнавала світ і себе у світі, як вогонь з небезпечної стихії перетворився на помічника, про що говорить і промовляє писанка «сорок клинців» і чому важливо слухати й чути природу.

Відтак (також уже традиційно) гості отримали смачні хлібні передбачення «Шлях до світла» і особливо їх вразила адресність. Адже кна кожну студію організатори створюють нові адресні постулати і ймовірність, що кілька людей отримає однакові «передбачення» - мінімальна.

Від імені ГО «Клуб підприємців Буковини» організаторам подякувала фахівчиня туристичного розвитку Буковини, голова ГО «Асоціація працівників туристичного супроводу», педагог Оксана Лелюк: «Ви подарували нам неймовірні позитивні емоції! Спасибі! Музей трипільської культури, що знаходиться на території Клубу родинного відпочинку «Буковинська Троя» (с.Реваківці Кіцманського р-ну), вартий уваги туриста і обов’язково рекомендований для відвідування дітей шкільного віку, підлітків.

Дуже потрібний і цікавий музей, який знайомить з культурою, мовою трипільців. В ньому зберігають рештки експонатів зі стоянок у Чернівецькій області, яким кілька тисячоліть. Прототипні споруди у трипільському колориті допоможуть вам відчути дух часу».