Новини

«Любімо життя» - персональна виставка самодіяльного художника Івана Гемері

 

 

Гемера

Усього два дні – 3-4 квітня цього року – тривала на економічному факультеті ЧНУ ім. Ю. Федьковича персональна виставка самодіяльного чернівецького художника Івана Гемері, але зібрала чимало зацікавлених відвідувачів, вдячних глядачів, та найбільше – студентів і викладачів.

Для Івана Миколайовича Гемері, який родом з села Грушів на Тячівщині Закарпатської області, чернівецький університет – рідний і дорогий серцю навчальний заклад. У ньому він здобув дві вищі освіти: спочатку на географічному факультеті, який закінчив у 1971 році, а згодом – на економічному факультеті – тут, у 1989 році, він отримав спеціальність економіста.

Гемера

Творче начало закарпатського чернівчанина не давало йому спокою з юних літ – хлопець співав у хорі інтернату, згодом – у складі хорової капели університету, вокально-інструментального ансамблю гарнізону, грав на багатьох музичних інструментах. Та найбільш яскраво й виразно проявився хист до мистецтва у царині образотворчості. Ще навчаючись у школі-інтернаті, він освоїв техніку графіки, працював аквареллю, гуашшю, захоплювався інтарсією та інкрустацією по дереву. Починаючи з 1990 року, заявив про себе як художник-живописець. Створив декілька сотень робіт, які знаходяться у рідних та друзів в Україні, Росії, Білорусі, Австрії, Угорщині, Португалії, США, музеях Чернівецької та Закарпатської областей. Віддає художник свої роботи й на благодійні цілі.

А… «картини автора – це пережите ним, і знайдений у природі аналог того, що часто таїлось в його душі. Вони звернені до його нащадків, друзів, всіх людей. Від них віє невимовною свіжістю повітря, здоровою енергією, бадьорістю, життєдайністю. У своїх працях Гемері І.М. нічого не вигадує, а відображає такі образи і явища природи, які спорідненні з розумінням людини, як частки єдиного світу, розумної істоти, створеної Творцем і здатний на творчість, від якої залежить її майбутнє.», - так промовисто висловився про творчість свого товариша буковинський поет Василь Васкан.

Гемера

На відкритті виставки майстра пензля вітали декан економічного факультету ЧНУ імені Ю.Федьковича, професор Петро Нікіфоров, член Національної спілки письменників України, заслужений працівник культури України Василь Васкан, голова Чернівецького обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Шевченка, заслужений діяч мистецтв України, художній керівник Чернівецької обласної філармонії Остап Савчук, голова Чернівецького обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений діяч мистецтв України, директор учбово-методичного центру культури Буковини Микола Шкрібляк.

На відкриття виставки Івана Гемері завітали й студенти із Дніпропетровська, які минулого тижня перебували на Буковині на запрошення ЧНУ імені Ю.Федьковича.