Новини

«Нові імена - 2014»

 

4 березня 2014 р. у Чернівецькому обласному художньому музеї відкрилася виставка-конкурс юних художників - учасників ХХІ обласної мистецької програми «Нові імена».

Нові імена

У виставці взяли участь 38 учнів. Серед них 29 учнів з 12 художніх шкіл, 5 вихованців студії «Юний дизайнер» Центру естетичного виховання дітей та молоді «Юність Буковини», 3 вихованці народної студії образотворчого мистецтва громадської організації «Центр культури, творчості та дозвілля вчителів», 1 – студії «Академ-ART» Чернівецького обласного відділення Українського фонду культури. Вони представили 203 твори живопису, графіки, декоративно-прикладного і народного мистецтва. У номінації «Образотворче мистецтво» - 28 учасників, 150 творів, в номінації «Декоративно-прикладне та народне мистецтво» - 10 учасників, 53 твори.

Нові імена

Особливістю цьогорічної виставки є те, що більшість юних митців обрали великі формати творів і намагалися показати гарне володіння графічними та живописними техніками, а вихованці студії «Юний дизайнер»  уперше подали на виставку-конкурс роботи в техніці валяння з вовни та розпису по левкасу на дереві.

Нові імена

Кожен з учасників представив 5-7 власних творів, що визначають його творче обличчя та яскравість таланту. Саме цей критерій було покладено в основу роботи журі, у складі якого провідні митці Буковини - заслужені художники України І. Балан та В. Кушнірюк, заслужений діяч мистецтв України М. Шкрібляк, художники та мистецтвознавці Чернівецької організації Національної спілки художників України. Журі виставки конкурсу відбулося 5 березня 2014 р.

 

Переможцями у номінації «Образотворче мистецтво» стали:


І місце – Свекла Тодор, Новоселицька художня школа
ІІ місце– Гідора Владислава, Чернівецька художня школа ім. М. Івасюка
                Пижівська Ольга, Сокирянська художня школа
ІІІ місце – Гуска Марина, Кельменецька художня школа
          Білявська Софія, студія «Академ-Арт» Чернівецького  обласного відділення Українського фонду культури
            Драпак Софія, гурток «Юний дизайнер» Обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини»/

 

У номінації «Декоративно-прикладне та народне мистецтво» перемогли:

 

І місце –  Николайко Діана, Сокирянська художня школа
ІІ місце – Кольберт Леся, Сторожинецька художня школа
ІІІ місце –Мітітюк Андрій, Кельменецька художня школа


За рішенням журі Свекла Тодор та Николайко Діана будуть представляти нашу область на

Всеукраїнській програмі «Нові імена» у м. Києві.