Новини

Славний ювілей Юрія Блещука

Bles4ukПрацівники учбово-методичного центру культури Буковини щиро вітають із поважним 90-річним ювілеєм відомого музиканта, скрипаля-віртуоза, заслуженого працівника культури України Юрія Юрійовича Блещука!

Із чистими, мелодійними звуками великодніх дзвонів Світлого Христового Воскресіння співпав Ваш ювілей. Бог наділив Вас мудрістю, добротою і талантом.

Правда нелегкий, але уславлений життєвий шлях пройдено Вами за період творчої діяльності від сина полку у воєнні роки до професійного мистецького визнання.

З 1955 року Юрій Юрійович працював на професійній сцені у складі оркестрової групи Буковинського ансамблю пісню і танцю Чернівецької обласної філармонії. Згодом вісім років очолював оркестрову групу ансамблю, перейнявши багатий досвід свого попередника - заслуженого працівника культури України Іллі Міського.

Чимало років ювіляр віддав праці у нашому колективі, тоді – в обласному науково-методичному центрі народної творчості та культурно-освітньої роботи. Завдяки його високому професіоналізму, мудрим порадам та практичній допомозі багато аматорських музичних колективів області досягали високого рівня майстерності.

Тривалий час Юрій Блещук з успіхом керував оркестром народних інструментів Глибоцького району та народним аматорським оркестром народних інструментів і народним аматорським ансамблем цимбалістів села Глиниця Кіцманського району. Юрій Юрійович брав активну участь у великих концертах в Україні та за кордоном. Варто зауважити, що зі складом оркестрової групи народного аматорського ансамблю танцю "Смеречина" Вижницького РБНТД він презентував музичне мистецтво Буковини у колишній Чехословаччині, Югославії, Франції, Бельгії, Польщі та інших країнах. Завдяки творчій активності Юрія Блещука у 1991 при туристичному комплексі "Черемош" м. Чернівців з’явилися свої троїсті музики.

За високі заслуги на ниві розвитку вітчизняного музичного мистецтва, активну творчу діяльність у 1981 році Юрію Юрійовичу Блещуку присвоїли звання "Заслужений працівник культури України", а згодом його ім'я було занесено на "Алею зірок " у Чернівцях.

Ми зичимо Вам міцного здоров'я, добра, родинного затишку та Господнього благословення на многії літа! З роси і води ваш, шановний ювіляре!