Новини

«МАЛАНКА-2014» - ФЕСТИВАЛЬ ЗИМОВОГО ФОЛЬКЛОРУ У ГЛИБОЦІ

Здавна українці відзначали зустріч Нового року традицією маланкування. Це було колоритне, веселе та масове дійство. Свято, до якого ретельно готувалися та виконували чимало різної роботи – споряджали костюми, виготовляли маски, відповідну атрибутику… Аби вшанувати багаторічні традиції нашого буковинського краю та розвинути їх, на центральному майдані смт. Глибока відбувається регіональний фольклорно-етнографічний фестиваль зимового фольклору. Цього року його проводили вже втретє.

глибока

У ці святкові дні Глибоччина вітала Генерального консула Румунії в м. Чернівці Елеонору Молдован, поважні делегації з Румунії на чолі з віце-примарем м.Сірет Крістіаном Мокреєм та примарем комуни Киндешть Костянтином Чорнодоля , а також делегації сусідніх областей - Хмельницької, яку очолив міський голова Михало Сімашкович і Тернопільської - з представників Борщівської РДА. Серед гостей свята були гурти маланкарів з Герцаївського, Сторожинецького, Новоселицького і Хотинського районів. У фестивалі взяли участь фольклорно-етнографічні колективи сіл району.

Офіційну частину відкрили голови Глибоцької райдержадміністрації та районної ради Микола Загарюк і Валерій Ротар, які звернулися до присутніх зі щирими вітаннями та найкращими побажаннями у Новому році. Почесним гостем свята бувголова Чернівецької обласної ради Михайло Гайничеру. Дійство відбулося й завдяки генеральним спонсорам конкурсу - депутатам Чернівецької обласної ради Василю Бічеру та Юрію Кушніру, підприємцям Володимиру Завадовському та Андрію Хохуляку.

Нелегке завдання постало перед членами журі - з-поміж 36 колективів-учасників визначити найкращих. Врешті, у номінації «Коляда» І місце журі присудило колективу Глибоцького будинку творчості та дозвілля, 2-ге місце розділили колективи сіл Багринівка та Старий Вовчинець. 3-тє - посіли дитячий колектив Глибоцького будинку творчості та дозвілля та колективи сіл Михайлівка й Карапчів.

У номінації «Маланка» І місце виборов колектив села Станівці, ІІ – розділили колективи села Сучевени та колектив села Тарнавка Герцаївського району. Третіми були маланкарі сіл Тарашани, Купки та Опришен.

У номінації «Переберія» найкращим визначали гурт, який відтворив образи улюблених героїв мультфільму «Сказочная Русь» з с.Чагор, ІІ місце посіли також чагорські колективи - «Паровоз Сталіна»  та «Смурфіки», а ІІІ-е - «Молодійські терористи» та «Кіндери».

За перші місця колективи отримали грошові винагороди по 1000 грн., за другі - по 700 грн., а за треті - по 500 грн.

глибока

Завдяки зусиллям, які доклали працівники відділу культури і туризму райдержадміністрації, РБТД, правоохоронних органів та сприянню підприємств, установ і організацій району фестиваль було проведено на належному рівні. Жодних порушень громадського порядку не зафіксовано, не зважаючи на те, що захід зібрав небувалу для району кількість гостей.

глибока