Новини

Традиційна культура як знакова система: риторична розмова-роздум

75481631 485377275443366 1116726054266863616 nОдягова та звичаєва культура буковинців як цілісна знакова система і ключ до розуміння ментальності краю – саме під таким кутом зору була вибудувана етнографічна студія для студентів філологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та гостей із Тернопільщини. Провела заняття завідувач науково-методичного кабінету дослідження та збереження традиційної культури УМЦКБ, кандидат філологічних наук Іванна Олещук.

«Для того, щоби краще і глибше розуміти традиційну культуру певної області – вивчаймо історію цього краю, міжнаціональні взаємовпливи (якщо такі мали місце) тощо. І ці знання у комплексі дадуть доволі цілісну картину.

У форматі риторичної розмови-роздуму гості світлиці спільно з лекторкою шукали відповіді на, здавалося би, просте запитання: «Чи прислівники «по-простому» і «по-народному» - синоніми?». Адже саме це можна почути в такому ключі: ну турпанка – це по-простому хустка називається.

«Чим більше ми з вами пізнаватимемо етнографію та фольклор рідного регіону – Буковини, Бессарабії тощо – тим більше глибинних знань вам відкриються і тим більше міждисциплінарних фактів буде залучено. Етнологія, етнографія – ключі до розуміння душі країни. Будьмо уважні до них», - підсумувала методист науково-методичного кабінету дослідження та збереження традиційної культури УМЦКБ, кандидат філологічних наук, викладач кафедри української літератури Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Ольга Меленчук.