Підсумкова виставка результатів першого в Україні культурно-освітнього проєкту для молоді «Школа буковинської тайстри» - освітній простір для чернівчан та гостей міста.
В атмосфері чудової виставки – представлення результатів проєкту, яка розгорнута в учбово-методичному центрі культури Буковини, відбуваються численні екскурсії, методичні об’єднання педагогів, відкриті уроки для учнів загальноосвітніх шкіл.
Тридцять чотири неповторні тайстри, вісімнадцять – за автентичними зразками з колекції заслуженого діяча мистецтв України, етнографа, директора УМЦКБ, експерта проекту Миколи Шкрібляка. Писані торбини демонструють, як майстрині вивчили різні техніки ткання, творчо застосували свої знання, створивши стилізовані тайстри сучасного звучання. Продемонстрували, як давня барвиста торбина може відродитися у сучасних умовах, стати модним аксесуаром молодіжного одягу, бути пізнаваним буковинським сувеніром, справжньою візитівкою нашого мальовничого краю.
Писані торбини створили дев’ять учениць, а зараз вже випускниць школи, - Ірина Рурак, Ольга Савіцька, Юлія Спіцина, Тетяна Шилюк, Олена Ясінська, Леся Кольберт, Наталія Боднар, Марія Ващук, Любов Шилюк.
У кожної з майстринь – своя історія любові до тканої торбини. Цікава і повчальна. Повчальна у сенсі наслідування, виховання молоді. А це особливо цікавить відвідувачів виставки, людей різних уподобань та захоплень. Про свій шлях до тайстри, оригінальної і неповторної, витканої з великим бажанням, старанністю та любов’ю, майстрині розкажуть під час колективної імпрези, яка відбудеться 17 листопада о 14.00. Усі охочі можуть стати учасниками цього дійства.
«Приємно, що багатьох з вас ми добре знаємо за вашою креативною діяльністю, а також за спільною участю у попередніх мистецьких проєктах ГО «Вишиваний Дивотвір», - читаємо в книзі відгуків. - Вдвічі приємно відкривати нові грані та можливості для подальшого творчого спілкування!»
Керівниця проєкту Одарка Кучерява переконана: яскрава експозиція, що стала для відвідувачів суцільною фотозоною, книга «Школа буковинської тайстри від А до Я» та її мультимедійна версія, однойменний документальний фільм - це позитивні враження відвідувачів виставки. І найголовніше – стимул особисто прилучитися до відродження давнього ткацького ремесла: «Тут, на виставці, відвідувачі активно записуються на навчання у бліц-майстерню «Школи буковинської тайстри». Бліц-майстерня діятиме для продовження проєкту. Навчатимуть нинішні випускниці школи. Приємно, що серед бажаючих навчитися ткати свою тайстру чимало молоді.
Виставка триватиме до 20 листопада 2019 року.
Проєкт «Школа буковинської тайстри» реалізує ГО «Вишиваний Дивотвір» за підтримки Українського культурного фонду. Партнер проекту – учбово-методичний центр культури Буковини.
http://bukcentre.cv.ua/index.php/nasha-robota/4163-shkola-bukovynskoyi-taystry-tryvaye.html#sigProGalleriac0a5cd5585