Новини

Буковина запалила «Вогонь Трипілля»

ANAT164828 серпня в селі Реваківці Кіцманського району на території Клубу родинного відпочинку «Буковинська Троя» уже традиційно відбувся науково-мистецький семінар «Вогонь Трипілля» за участі науковців та митців із Чернівецької та Івано-Франківської областей.

Організатори – Клуб родинного відпочинку «Буковинська Троя» та Учбово-методичний центр культури Буковини.

Цьогорічний захід мав на меті висвітлити діалектично різні і разом з тим взаємоповʼязані грані постаті Олега Ольжича – етнологічну, літературну і суспільну. Своїми дослідженнями у цьому напрямку поділилися директор Учбово-методичного центру культури Буковини, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк; директор фонду досліджень стародавніх цивілізацій та музею Трипілля Ірина Форостян, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури Лариса Маркуляк-Бережан; завідувач відділу археології Державного заповідника «Древній Галич», кандидат історичних наук Тарас Ткачук; методист УМЦКБ, художник Василь Беженар; директор Музею визвольних змагань покутського краю Ольга Ботулінська-Заграновська.

Окремим семантичним центром заходу став науково-перформативний екскурс від завідувача науково-методичного кабінету дослідження та збереження традиційної культури, кандидата філологічних наук Іванни Олещук «Еволюція буковинського обрядового хліба». Гостям розповіли про еволюцію хліба від зерна і каші до калача і навели найцікавіші факти щодо сакрального хліба в буковинській традиційній культурі. За основу взяли зразки обрядової випічки села Драчинці Кіцманського району.

Мистецьку складову свята склав перформанс «Світанок цивілізації». За сприяння у його проведенні ми щиро вдячні художнику по костюмах Оксані Башинській (с.Трипілля Київської області), директору Кіцманського РБНТД Оксані Дмитрюк-Ласкович, художньому керівнику цього ж клубного закладу Павлу Югасу, а також аматорам будинку культури села Шипинці Кіцманського району.

«Відрадно, що наше «трипільське коло» не зменшилося, а навпаки – розширилося. Ми багато думаємо про витоки світових культур, інших. А вдивімося у глибину власної культури..», - закликав гостей директор клубу родинного відпочинку «Буковинська Троя» Володимир Воронюк.

Від імені покутської делегації враженнями поділилася радниця голови Снятинської районної ради, в.о.голови Творчого клубу імені Марка Черемшини Тетяна Вовк: «Нам, снятинській делегації, було надзвичайно цікаво, повчально, тепло і радісно. Атмосферний перфоманс, вражаючі уяву трипільські костюми і музей! Які славні артефакти, яка подача!!! Спілкування, враження, фото на згадку із хлопцями з Шипинської землі. Це все незабутньо. Дух прадавньої української культури і Вогонь Трипілля грітиме наші серця ще довго! До зустрічі у "Буковинській Трої»!