Новини

Кваліфікацію підвищили бібліотекарі

IMG 20190625 113112З 24 червня по 5 липня відбулися курси підвищення кваліфікації бібліотекарів центральних районних, міських та сільських бібліотек на тему: «Публічна бібліотека як інформаційний, культурний, освітній центр для місцевих громад». Актуальними питаннями, котрі найбільше цікавлять сьогодні бібліотекарів, ‑ робота бібліотечних установ в умовах децентралізації, законодавство у сфері діяльності публічних бібліотек, особливості впровадження універсальної десяткової класифікації, новітні послуги публічних бібліотек та ін. Тому план навчання та підвищення кваліфікації курсів включав наступні теми: «Бібліотека майбутнього: реальність та перспективи» ‑ Наталія Філяк, директор обласної наукової універсальної бібліотеки ім. М. Івасюка, «Діяльність бібліотек в умовах децентралізації» ‑ Марія Довгань, заступник з наукової роботи обласної наукової універсальної бібліотеки ім. М. Івасюка, «Організація, редагування та використання каталогів і картотек. Перехід на УДК» ‑ Раїса Повержук, завідувач відділу обробки документів та організації каталогізації обласної наукової універсальної бібліотеки ім. М. Івасюка, «Читач у просторі бібліотеки. Популяризація книги та читання» ‑ Олена Баннікова, заступник директора з внутрішньо-бібліотечної роботи обласної наукової універсальної бібліотеки ім. М. Івасюка.

Бібліотечні працівники області побували в Муніципальній бібліотеці імені Анатолія Добрянського, де їх радо зустріли працівники установи та її директор Олександра Щербанюк. Вона розповіла слухачам про цю унікальну книгозбірню, в якій зберігається домашня бібліотека заслуженого діяча мистецтв України, Почесного громадянина міста Чернівців, лауреата обласної літературно-мистецької премії імені С. Воробкевича, блискучого науковця та оратора Анатолія Миколайовича Добрянського. Слухачі мали можливість ознайомитися з основними фондами бібліотеки, в яких налічується 27 300 книг і літературних журналів. Це – видання української і світової класики, з питань культури, мистецтва, історії, педагогіки, філософії, психології, краєзнавства, багато різноманітної енциклопедичної та довідкової літератури.

З роботою Чернівецької обласної бібліотеки для дітей слухачів курсів ознайомила директор - Аліна Біла, а також виступила з лекцією на тему: «Дитяча бібліотека і нове покоління дітей: сьогодення та майбутнє».

Професійний бібліотечний простір сьогодні дуже вдало доповнює Інтернет, тому використання новітніх інформаційних технологій сприяє успішній роботі публічних бібліотек. На базі обласної наукової універсальної бібліотеки ім. М. Івасюка слухачам курсів були запропоновані практичні заняття та консультації в мережі Інтернет на тему: «Впровадження інформаційних технологій та послуг у практику діяльності бібліотек». Крім того, відбувся обмін досвідом роботи «Як зробити бібліотеку відвідуваною» та коментоване обговорення на тему: «Читач у просторі бібліотеки. Популяризація книги та читання».

Наприкінці навчання відбувся залік та усім слухачам були вручені свідоцтва про підвищення кваліфікації.