Новини

Відкрилася унікальна виставка виробів трьох знаних майстрів

DSC 142330 травня в УМЦКБ відбулася непересічна подія – відкрилася виставка робіт трьох знаних майстрів, які впродовж багатьох років своєю працею доводять, що Буковина по праву вважається одним з основних центрів народного мистецтва.

Юрій Антонюк, Михайло Дутка, Сергій Кузнєцов презентували чернівчанам та гостям нашого міста свої кращі роботи. В експозиції виставки – кругле дереворізьблення, розпис на склі, писанкарство, народне малярство, народна вишивка.

Відкрив виставку директор УМЦКБ, заслужений діяч мистецтв України, голова Чернівецького обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Микола Шкрібляк. У своєму виступі він не тільки охарактеризував неповторний творчий почерк кожного майстра, а й провів своєрідний екскурс з історії народного мистецтва нашого краю.

Привітали майстрів з черговим творчим здобутком Іван Терен, майстер художнього різьблення, заслужений майстер народної творчості України, член НСМНМУ, Манолій Тирон, заслужений художник України, член НСХУ, Ганна Кривобок, майстер художньої вишивки, член НСМНМУ, НСХУ, Михайло Покиданець, майстер народної вишивки, заслужений майстер народної творчості України, член НСМНМУ, Одарка Кучерява, директор мережі магазинів для рукоділля «Санта» та Олена Чайка, майстриня народної вишивки, журналістка.

За багаторічну творчу працю майстрів нагородили подяками управління культури Чернівецької ОДА та подарунками.

Усі охочі мають змогу відвідати виставку до 16 червня 2019 року 

Довідково

АНТОНЮК ЮРІЙ ЯРОСЛАВОВИЧ - майстер народної вишивки, атестований Національною спілкою майстрів народного мистецтва України народним майстром (2016). Народився 6 травня 1997 року в селі Красноставці Івано-Франківської області. З дитинства Юрій захоплюється вишиванням, яке перейняв від матері. Фактично з восьми років майстер постійно займається улюбленою справою. У 2012 році поступив у Вище професійне училище №3 м. Чернівців, де здобув фах «Кравця, закрійника» та водночас продовжував удосконалювати свої вміння у вишивці, поступово опановуючи нові техніки вишивання. Своїм наставником Юрій Антонюк вважає заслуженого майстра народної творчості України, майстра народної вишивки Михайла Покиданця, знайомство з яким стало знаковим у житті молодого майстра. Нині Юрій Антонюк багато працює, втілюючи свої творчі задуми в реальність. Популяризує народні зразки вишивки Покуття і Буковини, вивчає візерунки буковинського орнаменталіста Георгія Гараса, який своєю творчістю надихнув майстра на виготовлення колекції чоловічих краваток, краваток-метеликів. Юрій Антонюк - активний учасник культурно-мистецького життя краю та постійно презентує свої творчі доробки на персональних виставках.

ДУТКА МИХАЙЛО ВАСИЛЬОВИЧ – художник, писанкар, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України (2010), лауреат обласної премії імені Георгія Гараса за збереження, відродження та розвиток народного мистецтва Буковини у номінації "Творчі досягнення у розвитку народного орнаментального мистецтва Буковини та продовження його традицій" (2016). Народився 10 серпня 1959 р. в селі Яблуниця Путильського району. У 1990 р. закінчив Московський заочний народний університет мистецтв за спеціальністю «Станковий живопис». З 1993 року працював викладачем Путильської художньої школи. Михайла Дутку надихає любов до рідної землі, краса карпатського краю. Захоплюється митець різними видами образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва: іконописом на склі, писанкарством, вишивкою. Його писанки унікальні й вирізняються з-поміж інших тим, що на них часто зображені мініатюрні портрети та ікони. Художник добре знає іконографію, її канони, символіку кольорів. Він самотужки опанував техніку народного розпису на склі. Михайло Дутка – постійний учасник міжнародних фестивалів, зокрема «Київська Русь», традиційних районних гуцульських заходів та літературно-мистецьких свят «Полонинська ватра», «Шовкова косиця».

КУЗНЄЦОВ СЕРГІЙ ЮХИМОВИЧ – майстер художньої обробки дерева, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України (2003), лауреат

обласної премії імені Георгія Гараса за збереження, відродження та розвиток народного мистецтва Буковини (2011). Народився 2 вересня 1950 року в cелі Колончуй Читинської області. Після закінчення середньої школи в місті Хотин навчався в Загорському художньо-промисловому технікумі іграшки. Працював на сувенірній фабриці «Буковинка» в Чернівцях, тривалий час - з 1997–2008 – майстром виробничого навчання Вищого професійного художнього училища № 5 м. Чернівців. З 2010 року – вчитель трудового навчання ліцею № 4 м. Чернівців. Створює скульптурні композиції, декоративні тарелі та пласти у техніці сухого різьблення, інкрустовані металом і бісером. Для творів митця характерні вишуканість, об’ємність форм, композиційна й тематична довершеність. Одна з його відомих робіт створена спільно з іншими учасниками фестивалю народного мистецтва «Різьбярське диво», - дерев’яна скульптурна композиція «Карпатський Чугайстер», яка була виготовлена у 2011 році до Дня міста Чернівці. З 1997 року Сергій Кузнєцов – постійний учасник обласних, всеукраїнських мистецьких виставок. Твори митця зберігаються в музеях та приватних колекціях в Україні та за кордоном.