Новини

Традиційна культура і синкретичний текст: у майстерні світлиці говорили про етнічні символи

60084127 326831104618017 4539671730544705536 n13 травня майстерню-світлицю народних ремесел та декоративного мистецтва Учбово-методичного центру культури Буковини, котра базується на відкритій приватній колекції старожитностей  Миколи Шкрібляка, відвідали поважні гості – учасники ІІ Міжнародного фестивалю-конкурсу народного танцю "Bukovina Folk Dance" з президентом фестивалю Світланою Кузьменко.

Етнографічну студію на тему «Традиційна культура і синкретичний текст» провів директор УМЦКБ, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк, який висвітлив періоди розвитку естетики народного мистецтва (зокрема, вплив барокових мотивів на хатню мальовану ікону на склі, тенденцій модерну на колористику народної вишивки та кушнірства тощо). Такі, на перший погляд, несподівані паралелі дають чітке розуміння того, що традиційна культура народу не читається крізь призму спрощеного, буквального розуміння, а її універсальні коди та смисли стають зримими у міжкультурному та генезисному зіставленні.

«Це унікальне місце, фантастичний музей. Зі співробітниками, закоханими у свою справу, які несуть і бережуть наші традиції, історію і культуру. Дуже вдячні пану Миколі за його обізнаність, ентузіазм та любов до нашої України. З великою повагою, аматорські колективи Української медичної стоматологічної академії «Візерунки» та «Меліор», - зазначили гості у відгуку.

Чому буковинки носять ковилу в святкових вінках, по чому визначалося скільки разів молода пара була на весіллі, для чого жінці фис і ще багато інших цікавих речей може дізнатися кожен, хто відвідає майстерню-світлицю народних ремесел та декоративного мистецтва, – місце, де концептуально перехрещуються чоловічий та жіночий світи української традиції і де таки хоч на мить, але зупиняється час.