Новини

Від Трипілля до проекту «Спадщина»: буковинські Реваківці зустріли поважну делегацію з Києва та Львова

53160295 762218880818596 5852829733296799744 n

4 березня Клуб родинного відпочинку «Буковинська Троя» відвідала поважна делегація з Києва та Львова: подружжя Віктора та Катерини Ющенків, родина Володимира Івасюка (його сестри Оксана Івасюк та Галина Івасюк-Криса з сім’ями), письменниця Софія Майданська, представники влади краю. Директор КРВ «Буковинська Троя» Володимир Воронюк та куратор етнографічного проекту «Спадщина», завідувач науково-методичного кабінету дослідження та збереження традиційної культури УМЦКБ, кандидат філологічних наук Іванна Олещук познайомили гостей із діяльністю Громадського музею трипільської культури, спільним науково-мистецьким  заходом «Вогонь Трипілля», а також основними новаторськими заходами, на яких розкривається традиційна культура Кіцманщини і Буковини загалом.

Шипинецька неолітична кераміка крізь призму досліджень Олега Ольжича, трипільські коди буковинської традиційної культури, специфіка популяризації обрядовості родинного циклу – у таких тематичних відгалуженнях відбувалася розмова між поціновувачами української етнології. 

«Символічно, що ця знакова для нас зустріч відбулася у день народження Володимира Івасюка – нашого світоча, видатного сина - таким він став завдяки своєму таланту та видатній творчій праці для української модерної культури. Доки нас об’єднують розмови про українську культуру та її витоки – доти ми по-справжньому українці», - зазначив в.о. голови Кіцманської РДА Юрій Косар.

Фото Ігоря Молоткіна та Тетяни Василевської.